НОВИНИ

17.05.2010 | Іран погодився збагачувати уран в інших країнах
За матеріалами - Korespondent

Угоди про відправку ядерного палива Ірану за кордон між Бразилією, Ісламською республікою і Туреччиною досягнуто.


Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Ахмед Давутоглу, який перебуває в Тегерані, повідомляє Reuters.


"Домовленість досягнута після майже 18 годин переговорів", - сказав він журналістам. Давутоглу зазначив, що офіційну заяву може бути поширено сьогодні вранці, після того як президенти Ірану і Бразилії та прем'єр-міністр Туреччини погодять останні деталі угоди.


Переговори між главами трьох держав проходять в Тегерані.


Напередодні в іранську столицю прибули прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і президент Бразилії Лула да Сілва. Вони провели переговори з президентом Ірану Махмудом Ахмадінежадом з метою переконати його відмовитися від планів зі збагачення урану на території Ісламської республіки.


Причиною візиту до Тегерана турецького прем'єр-міністра, як повідомив телеканал Хабертюрк, стали переговори іранського керівництва з президентом Бразилії Луїсом Інасіу Лула да Сілва щодо питання про вивезення наявного в країні уранового палива за кордон для збагачення.


Зі слів Ердогана, він прийняв рішення поїхати до Тегерана у зв'язку з тим, що в розроблюваних планах як одна з точок транспортування урану фігурує Туреччина.


"У Ірані проходять контакти на вищому рівні, після яких сторони зможуть отримати можливість почати процес обміну ядерним паливом", - сказав з цього приводу Ердоган.


Туреччина може увійти до країн, які щодо майбутньої угоди про іранську ядерну програму будуть забезпечувати доставку низькозбагаченого урану в державу, що займеться його дозбагаченням.


Тим часом, 17 травня, в іранській столиці відкриється саміт Групи-15, створеної в 1989 році на конференції Руху неприєднання в Белграді. Серед учасників зустрічі - президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва.


Для Ірану від успіху тристоронніх бразильсько-турецько-іранських консультацій залежить багато чого. Судячи з усього, це останній шанс уникнути міжнародних санкцій, на введенні яких проти Ісламської Республіки наполягають США.


Ірану потрібно 116 кг збагаченого до 19,75% урану для ТДР, який використовується в медичних цілях.


У жовтні минулого року МАГАТЕ запропонувало Ісламській Республіці вивезти 1,2 тонни (приблизно 70% накопиченого на той момент в країні) низькозбагаченого урану для дозбагчення в Росії і подальшого виготовлення у Франції ядерного палива для ТДР.


У грудні 2009р. Іран відмовився від програми ООН з дозбагачення урану цієї країни на території Франції і Росії для потреб медицини, заявивши, що в змозі самостійно виконати ці роботи. У лютому 2010р. влада країни завила про збагачення першої партії урану до 20%.


Проте 8 травня стало відомо про те, що Бразилія і Туреччина зробили Тегерану нові пропозиції щодо відправки ядерного палива за кордон, які, за заявами МЗС цієї країни, були визнані прийнятними.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3274. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект