НОВИНИ

19.05.2010 | США стежать за збереженням суверенітету України - екс-посол
Джерело - Українська правда

У Вашингтоні уважно стежать за тим, аби здобутки у відносинах між Москвою та Києвом не поставили під загрозу суверенітет України.


Про це заявив колишній посол США в Україні, зараз віце-президент Американського інституту миру у Вашингтоні Уільям Тейлор.


Коментуючи останні домовленості керівництва України та Росії, він висловив задоволення тим, що відносини між Україною та Росією покращуються, однак наголосив: "Українська незалежність та суверенітет дуже важливі".


"Що стосується ціни на газ, я не думаю, що це загрожує українському суверенітету. Щодо злиття "Газпрому" та "Нафтогазу", то це вже може бути приводом для занепокоєння", - зазначив Тейлор.


"Щодо українського суверенітету стосовно Керченської протоки, то це викликає серйозне занепокоєння. Кордони були розмежовані ще за часів Радянського Союзу і я не бачу жодної причини їх міняти. Якщо вони будуть змінені, то це стане замахом на територіальну недоторканість та суверенітет України", - заявив екс-посол.


"Але жодне поодиноке питання не є визначальним. Низка ситуацій, де Україна жертвує своїм суверенітетом, стане приводом для занепокоєння для зовнішніх спостерігачів, включно зі США", - наголосив Тейлор.


За його словами, США "не турбують ціни на газ (для України), тому що це не стосується суверенітету".


"Але злиття ядерних індустрій, газових індустрій, домінування однієї країни над іншою, - це, на мій погляд, становить загрозу суверенітету України і це стане приводом для занепокоєння для США", - додав Тейлор



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект