НОВИНИ

25.05.2010 | НАТО виділило 260 тис. євро на реалізацію проекту з моніторингу і прогнозування повеней в басейні річки Прип'ять
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

НАТО виділило 260 тис. євро на реалізацію проекту з моніторингу і прогнозування повеней в басейні річки Прип'ять. Про це на прес-конференції повідомив заступник директора Українського центру екологічних і водних проектів (УЦЕВП) Олексій Ярошевич. За його словами, основна сума - 148 тис.євро - піде на установку 2 автоматичних гідрометеорологічних постів в басейні Прип'яті.



Одержувачами коштів є УЦЕВП, Словацький гідрометеорологічний інститут, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, Центральний науково-дослідний інститут комплексного використання водних ресурсів (Мінськ, Білорусь).



Основною метою проекту є вдосконалення моніторингу паводків в басейні Прип'яті і впровадження сучасних інструментів моделювання і прогнозування паводків і транспорту радіонуклідів в басейні Прип'яті для різних сценаріїв проходження природних і технологічних катастроф.



Проект планується реалізувати в 5 основних етапів.



На першому етапі учасники проведуть аналіз водного режиму в басейні Верхньої Прип'яті, особливостей появи паводків і їх наслідків, сучасної гідрометеорологічної мережі, потоку і обміну даними (включаючи між країнами).



Після цього планується поставити і встановити 2 автоматичних гідрометеорологічних постів в басейні Прип'яті на території України. Потім фахівці вимірюватимуть і оброблятимуть дані для обхвату найважливішої частини річкового русла на проектній території з метою створення основи для впровадження розподіленої річкової гідравлічної моделі.



Наступним кроком стане застосування сучасної розподіленої моделі прогнозування паводків (на основі рівнянь Сент-Венанта) для основного русла на проектній території.



Останнім заходом є розробка моделі транспорту радіонуклідів для моделювання наслідків можливої аварії на Рівненській АЕС і забруднення річки Стир.


Як повідомлялося, високі повені на Прип'яті практично щорічно викликають значні затоплення місцевості на території Білорусі і України.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9397. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект