НОВИНИ

03.06.2010 | Візове питання: Україна чекає від ЄС плану дій
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

На тлі нерайдужних повідомлень з саміту Росія-Європейський Союз у Ростові-на-Дону щодо нечітких перспектив скасування віз для громадян Росії, Київ має підстави очікувати, що Рада Європейського Союзу вже у четвер заявить про одностайне рішення всіх країн-членів ЄС надати Україні План дій, чи, як його ще називають, «дорожню карту» безвізового режиму.


Хоча це рішення і є формальним – про одностайну згоду було відомо ще кілька тижнів тому, його значення не треба применшувати. Разом з офіційним проголошенням передбачається, що Рада ЄС дасть доручення Європейській комісії розробити відповідний документ.


Днями раніше європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле висловив сподівання, що цей документ буде винесений для обговорення вже 15 червня під час засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС.


Україна може випередити Росію


Довгострокова мета – безвізовий режим – передбачена політикою Східного партнерства. В реалізації цього напрямку станом на сьогодні Україна серед інших п’яти його учасників, а це Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія та Молдова, є попереду, не говорячи вже про Росію. У Європейському Союзі не приховують того, що Москві очікувати на безвізовий режим з ЄС у найближчому майбутньому не варто – розміри країни, підробка документів, зокрема, паспортів, заморожені конфлікти – всі ці фактори аж ніяк не сприяють тому, що всередині ЄС консенсус з цього питання буде скоро знайдений.


Щодо Києва, то перспектива безвізового режиму, як стверджують у Брюсселі, залежить виключно від виконання домашнього завдання самими українцями.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект