НОВИНИ

16.06.2010 | Азарова зустріла Ештон: прийом на неочікувано високому рівні
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У Люксембурзі відбулося засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС, формат якого став безпрецедентним в історії проведення такого роду заходів. 


Вперше в історії проведення Ради з питань співробітницва Україна-ЄС європейська сторона була представлена на дуже високому рівні - Верховним представником з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, яка є також віце-президентом Європейської Комісії.


З одного боку, це пояснюється інституційними реформами, яких зазнав Євросоюз після ухвалення Ліссабонської угоди. З іншої - такий формат можна розцінювати як свідчення стратегичного характеру відносин Києва та Брюсселя.


Розвідка намірів України


Від цього засідання не очікувалося ані гучних заяв, ані підписання чергових документів. Цей захід став демонстрацією того, що Брюссель вважає за важливе зустрічатися з новим українським керівництвом на високому рівні. На думку спостерігачів, мета такого формату - не лише підтвердити свою готовність допомагати та підтримувати, але й бути обізнаним щодо подальших намірів Києва.


Рада з питань співробітництва стала другим заходом в межах двосторонніх зустрічей на такому високому рівні з часу зміни в Україні політичного керівництва і першим для прем'єра Миколи Азарова, відомого своїми проросійськими уподобаннями та прагматизмом.


Сподівання на демократичний розвиток


Сигнали, які пролунали з обох сторін, були традиційними - ЄС запевнив Київ у своїй підтримці в проведенні реформ та наголосив на необхідності продовжувати демократичний розвиток держави зі свободою преси та верховенства права.


"Життєво важливо, щоб Україна продовжувала консолідовувати свій демократичнй розвиток з повагою прав людини, верховенства права та доброго управлення. Це повинно включати свободу преси, зібрань та реформу у сфері юстиції",- сказала Кетрін Ештон. У свою чергу, пан Азаров сказав, що питання свободи слова є для української сторони "фундаментальною цінністю".


Крім того, ЄС підтвердив, що продовжує працювати над питанням безвізового режиму з Україною. Пані Ештон стверджує, що Брюссель вже вступив у так звану активну фазу, результати якої мають з'явитися перед саммітом, який відбудеться восени. У свою чергу, пан Азаров зазначив незмінність курсу на зближення з Брюсселем та, користуючись можливістю, попросив про взаємні поступки, на які можуть піти Київ та країни-члени ЄС у питанні створення зони вільної торгівлі. Підраховано, що цей механізм доволить Києву подвоїти свій експорт до країн ЄС. 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект