НОВИНИ

30.06.2010 | Україна демонструє прагнення розбудовувати відносини як з Росією, так і з Європою та США - Держдеп
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Україна демонструє прагнення розбудовувати відносини як з Росією, так і з Європою та Сполученими Штатами Америки. Таке переконання висловив заступник Державного Секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Гордон. Він розповів журналістам про порядок денний та основні теми переговорів Хілларі Клінтон під час її майбутнього візиту до Києва.







За словами дипломата, увага глави американського зовнішньополітичного відомства під час переговорів з українським керівництвом буде зосереджена на питаннях стратегічного партнерства між Сполученими Штатами Америки та Україною. Філіп Гордон нагадав, що зустрічі проходитимуть незабаром після переговорів Барака Обами та Віктора Януковича, які відбулися в рамках вашингтонського Саміту з ядерної безпеки. Під час цього міжнародного форуму Україна прийняла "історичне рішення" позбавитися усіх запасів високозбагаченого урану, наголосив представник Держдепу. "Це був визначний крок у наших спробах запобігти ядерному тероризмові", - підкреслив дипломат.


За його словами, Хілларі Клінтон проведе переговори з Президентом України Віктором Януковичем, міністром закордонних справ Костянтином Грищенком та візьме участь у другому засіданні Стратегічної комісії Україна-США, створеної під час візиту віце-президента США Джозефа Байдена до Києва рік тому. "З Україною ми співпрацюємо в багатьох напрямках і сподіваємося, що обговорюватимуться економічні, енергетичні питання, співробітництво у безпековій сфері та розвиток демократії", - зазначив Філіп Гордон.


Перебуваючи з візитом в Києві, Державний секретар США поспілкується з колишнім Прем'єр-міністром країни Юлією Тимошенко, керівниками провідних українських ЗМІ, лідерами суспільних організацій та виступить з промовою в Київському політехнічному університеті.


"Символізм українського демократичного процесу все ще має значення для усього регіону й не тільки. Державний секретар іще раз підкреслить наші сподівання на збереження й розвиток демократії в Україні", - підсумував представник американського дипломатичного відомства.


Відповідаючи на запитання про збалансованість української зовнішньої політики за нового керівництва, Філіп Гордон іще раз наголосив, що перший візит Віктора Януковича на посаді президента до Брюсселю був "символічним" і ще раз демонструє прагнення розбудовувати відносини як з Росією, так і з Європою та Сполученими Штатами Америки.


"Слід відійти від уявлення про те, що європейська дипломатія є грою з нульовим результатом і країни Центральної Європи повинні вибрати - бути їм проросійськими чи проамериканськими", - підкреслив заступник Держсекретаря. Він вважає, що покращення російсько-американських відносин відіграє позитивну роль для усього регіону, оскільки центральноєвропейські держави не повинні вибирати, на кого орієнтуватися. "Держсекретар Клінтон матиме змогу обговорити зовнішню політику України з державними лідерами і ще раз підтвердить, що ми не змагаємося один з одним і сподіваємося, що Україна розбудовуватиме добрі відносини з Європою, США та Росією", - пояснив дипломат.


Філіп Гордон відзначив, що Хілларі Клінтон уже тричі відвідувала Київ: в 1995 та 1997 роках - як перша леді, в 2005 році - як американський сенатор. На посаді Державного секретаря США це її перша поїдка до України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект