НОВИНИ

16.07.2010 | Єдина система надання політичного притулку в ЄС: амбітні плани й непросте втілення
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Міністри, відповідальні за внутрішні справи та юридичні питання в країнах Євросоюзу, проведуть у четвер у Брюсселі зустріч, головним питанням якої є система надання політичного притулку. Станом на сьогодні кожна з країн спільноти має свої закони, різні, переважно довготривалі перевірки можливості надання притулку.


Невпевненість у майбутньому


Приклад Німеччини. Марким Соджі – родом з Того, він вже довго живе у ФРН і працює радником у інстанції, яка приймає біженців у північнонімецькому місті Лауенбурзі. До нього звертаються багато людей, які подали прохання на надання політичного притулку й змушені довгий час жити в непевності. «Що трапиться зі мною далі? Чи є у мене взагалі шанс отримати політичний притулок? Чи, може, вже завтра вранці прийде поліція, щоб мене депортувати? Всі ці питання мучать людей, вони просто не дають спокійно жити», - розповідає Марким Соджі.


Шукачі політичного притулку в країнах ЄС змушені жити з невпевненістю у завтрашньому дні. Європейська комісія має намір змінити цю ситуацію. Головна мета – шукачі політичного притулку мають через максимум шість місяців з моменту подання прохання отримати перше рішення. Нині їм доводиться чекати щонайменше вісім місяців, а, як правило, ще довше.


Утім, швидке ухвалення рішень щодо політичного притулку – це лише один аспект правил, які збираються запровадити для всього ЄС. Інші пов’язані, зокрема, з правом на роботу, яке мали б отримувати біженці через півроку після подання прохання про політичний притулок. А також право на послуги перекладача вже під час першої розмови на теренах Євросоюзу.


Більше прав для дітей-утікачів


Водночас єврокомісар з внутрішніх питань, шведка Сесиліа Малмстрьом має намір відстоювати пункти, пов’язані зі зміцненням прав дітей, які втекли зі своєї батьківщини й шукають політичного притулку. Зокрема її зусилля спрямовані на те, щоб долучити до правил пошук батьків, якщо це – в інтересах дитини. За даними Єврокомісії, щороку з регіонів, де панують війни й бідність, тікають від 50 до 100 тисяч дітей. Почасти європейські установи не намагаються розшуковувати їхніх рідних.


Вже 2012 року Єврокомісія прагне мати спільну систему надання  притулку, яка діятиме на території всіх країн ЄС. Однак фахівці зазначають, що такі плани є надто амбітними, адже багато країн спільноти не погоджуються з численними пропозиціями, поширеними з Брюсселя.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7136. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект