НОВИНИ

20.07.2010 | Питання дотримання заходів екологічної безпеки в ході навчань “Сі бриз – 2010” обговорили учасники прес-конференції, що відбулася в Одесі
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

В Одесі відбулася прес-конференція, присвячена питанням дотримання заходів екологічної безпеки в ході українсько-американських навчань “Сі бриз – 2010”.


У заході взяли участь начальник регіонального медіа-центру Міністерства борони України підполковник Сергій Братчук, начальник об’єднаного прес-центру навчань Володимир Бова та представники регіональних засобів масової інформації.


– Попри те, що в цілому цьогорічні міжнародні навчання тривають у нормальному режимі, а журналісти об’єктивно висвітлюють їхній хід, на жаль, на сторінках деяких Інтернет-видань з’явилася інформація щодо негативного впливу навчально-бойових маневрів на наше довкілля. Одразу зазначу, що така точка зору є упередженою та не відповідає дійсності, – наголосив на початку заходу підполковник Сергій Братчук.


Зокрема, він та начальник об’єднаного прес-центру навчань Володимир Бова поінформували присутніх про те, що, як в морському, так і береговому компоненті на даний час не виникло жодних нестандартних ситуацій, які б чинили загрозу екології краю. А відтак подібна неправдива інформація шкодить не лише військовим, а й міжнародному іміджу України, як країни-господарки навчань.


– Не приховую, що для мене обговорення даної теми є в якійсь мірі несподіванкою. Адже, як відомо, проведення навчань “Сі бриз – 2010” на теренах нашої країни бере свій початок з 1997 року. І за весь цей час ще не було випадків, аби за їхніми наслідками було спричинено шкоду довкіллю. Також існує визначена міжнародна практика, що при проведенні маневрів подібного масштабу з числа відповідних фахівців обов’язково створюється спеціальна група, яка здійснює моніторинг екологічної безпеки та прораховує виникнення можливих ризиків, – поінформував Володимир Бова.


На думку військових, подібні міфічні гіпотези мають на меті дискредитувати в очах громадськості як українських військових та урядових посадовців, так і значення навчань в цілому.


– Цього року навчання “Сі бриз – 2010” проводяться з метою відпрацювання питань взаємодії міжнародних сил у боротьбі з піратством, з негативними наслідками якого, на жаль, останніми роками ми вимушені зіштовхуватися все частіше й частіше, – підкреслив підполковник Сергій Братчук.


Щодо ймовірного виникнення нестандартних ситуацій, то, як було поінформовано в ході прес-конференції, крім спеціально створених груп з моніторингу довкілля під час проведення такого рівня маневрів обов’язково передбачається й виділення коштів, які у разі необхідності цілеспрямовано надходять на ліквідацію можливих екологічних загроз.


– Цьогорічні навчання відбуваються за всіма правилами дотримання належних заходів безпеки, без застосування ракетних установок й інших потужних видів озброєння та без залучення великогабаритних кораблів. Берегова фаза проводиться на спеціально обладнаних місцях військового полігону, морська – в районах вільних від транспортного судноплавства, – зазначив начальник об’єднаного прес-центру навчань Володимир Бова.


Крім того, під час прес-конференції українські військові ще раз акцентували увагу на тому, що проведення українсько-американських навчань “Сі бриз – 2010” базується на реалізації програми Партнерство заради миру і за своїм політичним та військовим підтекстом не направлено проти будь-якої суверенної держави.


 


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7409. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект