НОВИНИ

22.07.2010 | Європарламент на пляжі, але осінні сесії також будуть гарячими
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Депутати від 27 країн ЄС до вересня перебувають на літніх канікулах. Проте на їхнє повернення чекають доволі складні та важливі теми: реформа європейської фінансової архітектури, нова дипломатична служба, посилення прав споживачів. Ось тільки частина цих делікатних досьє, які євродепутати, можливо, вивчають і тепер, перебуваючи у горах чи на пляжах.


Порожня зала засідань Європарламенту

Порожня зала засідань Європарламенту 



Навіть під шум морських хвиль чи гірських водоспадів депутатам-відпочивальникам є про що подумати. Адже восени на парламентських сесіях треба буде позмагатися з Радою Євросоюзу щодо декількох доволі складних проектів.


Перший з них – ідея створення нової наглядової служби, що спостерігатиме за «здоров’ям» фінансової сфери європейської співдружності, щоб не допустити нових обвалів та криз.


Пітер Скіннер, євродепутат від групи прогресивного альянсу соціалістів та демократів, пояснює: «Європарламент нині наблизився до спільної думки, хоча самої угоди щодо нової наглядової установи поки що немає».


З огляду на це, додає англійський євродепутат, «протягом літніх канікул декому з нас, можливо, доведеться продовжити ознайомлення з документами навіть на пляжах».


Відпустка з калькулятором і Катрін Аштон


Дехто з парламентарів, можливо, проводитиме відпустку з калькулятором. Адже, коли вони повернуться до роботи, їм треба буде ухвалити бюджет на 2011 рік. Справа нелегка, бо сьогодні відрахування від країн-членів здійснюються не так охоче, як колись, каже депутат від Польщі Сідонія Ельжбета Єнджеєвська.


«Бюджет Євросоюзу, без сумніву, восени буде ключовим елементом роботи Європарламенту, – каже євродепутат від Польщі. – Насамперед тому, що всі країни ЄС здійснюють заощадження, тож європейський бюджет треба захищати, не відступаючи при цьому від усіх наших пріоритетів».


Інша частина членів Європарламенту, вочевидь, проводить літній час із координатором європейської дипломатії Катрін Аштон. Точніше, з документацією щодо Європейської служби зовнішніх дій, створенням якої вона займається.


Щодо загальних положень депутати вже визначилися. Проте інший британський парламентар Чарльз Таннок каже, що у концепції нової спільної дипломатичної служби ЄС недостатньо продумані витрати на спільну європейську політику безпеки та оборони.


«Ми повинні винести на розгляд нові, поки що недостатньо продумані механізми залучення до цього національних парламентів, – зауважує депутат. – Адже, зрештою, серед них є й такі, хто хоче знати наперед, якими будуть витрати на військові потреби та місії ЄС у рамках спільної політики безпеки та оборони».


Але з огляду на спекотне літо можливе, врешті, й те, що проводити відпустку за вивченням суперечливих і заплутаних європейських досьє спадає на думку дуже небагатьом депутатам Європарламенту.


Відтак офіційно законотворчий орган об’єднаної Європи відновить свою роботу 30 серпня, а протягом вересня у Страсбурзі вже заплановані дві парламентські сесії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект