НОВИНИ

23.07.2010 | Висновок МС ООН по Косово: ЄС вітає. США задоволені
За матеріалами - Korespondent

Євросоюз привітав консультативний висновок Міжнародного суду ООН (МС) по Косово.


Про це заявила в четвер, 22 липня, верховний представник ЄС з міжнародних справ і безпеки Кетрін Ештон.


Повідомивши, що ЄС уважно вивчає документ, Ештон заявила, що майбутнє Косово і Сербії пов'язане з ЄС, і ця регіональна організація "готова полегшити процес діалогу між Пріштіною і Белградом".


"Сам по собі процес діалогу буде чинником для миру, безпеки і стабільності в регіоні", - наголошується в заяві Ештон.


США задоволені висновком Міжнародного суду щодо статусу Косово


У свою чергу, США задоволені висновком Міжнародного суду ООН (МС), що оголосив про законність проголошення незалежності Косова, заявив у четвер прес-секретар адміністрації президента США Майк Хаммер.


"Ми задоволені тим, що суд погодився з нашою давньою точкою зору з питання про законність з точки зору міжнародного права проголошення незалежності Косово", - заявив офіційний представник Білого дому.


Хаммер також відзначив, що США закликають Белград і Пріштіну продовжувати роботу з питання про статус Косово і спільно вирішувати наявні розбіжності.


Держсекретар США Хілларі Клінтон також привітала рішення Міжнародного суду про незалежність Косово, йдеться в заяві, поширеній держдепартаментом США в четвер.


"Міжнародний суд виніс сьогодні рекомендаційне судження і рішуче погодився з давньою думкою США про те, що проголошення незалежності Косово відповідає міжнародному праву. Закликаємо країни, які ще цього не зробили, визнати Косово", - наводяться в повідомленні слова Клінтон.


На її думку, "Косово є незалежною державою, а його територія неподільна". США закликають всі країни вийти за межі обговорення статусу Косово і конструктивно включитися в підтримку миру і стабільності на Балканах, говориться в повідомленні.


"Сербія і Косово - друзі і партнери США. Зараз прийшов час для них відставити розбіжності і рухатися вперед, працювати разом за рішенням практичних питань і поліпшення життя народів Косово, Сербії й усього регіону", - сказала Клінтон.


Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен прийняв до відома консультативний висновок Міжнародного суду ООН (МС) по Косово, йдеться в заяві Расмуссена.


"Це консультативний висновок не стосується мандата KFOR (міжнародні сили в Косово). KFOR продовжить виконувати свій мандат для підтримки неупередженим чином безпечного середовища на території Косово на благо всіх спільнот, як більшості, так і меншості", - зазначає у заяві.


Генсек ООН застерігає від провокацій у зв'язку з рішенням по Косово


 Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун після того, як у четвер Міжнародний суд (МС) оголосив про законність проголошення незалежності Косова, застеріг зацікавлені сторони від будь-яких провокацій.


"Генеральний секретар закликає всі сторони уникати будь-яких дій, які можуть бути розцінені як провокаційні і привести до зриву діалогу", - заявив на брифінгу офіційний представник генерального секретаря ООН Мартін Несіркі.


Нагадаємо, 22 липня Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення з приводу відділення Косово від Сербії в 2008 році. Голова Хісасі Овада заявив, що суд прийшов до висновку, що міжнародне право не містить будь-якої заборони на проголошення незалежності. "Таким чином, декларація про незалежність від 17 лютого 2008 року не порушувала міжнародне право", - оголосив Овада, зачитуючи вирок.


Це рішення є консультативним і не має обов'язкової сили. Тим не менше, очікується, що воно буде сприяти тому, що Косово визнають більше країн. Крім того, Пріштіна може стати ближче до вступу в ООН.


Тим часом, президент Сербії Борис Тадіч заявив, що його країна ніколи не визнає незалежність краю Косово, який відокремився в 2008 році. Він відзначив, що в Белграді зараз вирішують, які кроки зробити у відповідь на рішення суду в Гаазі. "Сербія ніколи не визнає проголошену в односторонньому порядку незалежність Косово", - сказав Тадіч.


Як відомо, Косово проголосило незалежність 17 лютого 2008 року. Його новий статус визнали 69 з 192 країн-членів ООН. Сербія, а також Росія, Китай, Індія і деякі інші країни відмовилися визнати Косово, вважаючи, що косовські албанці своїм відділенням грубо порушили норми міжнародного права.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4923. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект