НОВИНИ

23.07.2010 | Перші проекти Східного Партнерства
Джерело - Європейський простір

Відкрито перші ініціативи в рамках програми Східне Партнерство Європейського Союзу. Ця польсько-шведська ініціатива має наблизити до ЄС шість країн колишнього Радянського Союзу: Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну.


 


Від офіційного відкриття Східного Партнерства у липні минулого року у Празі тривали дискусії і процедури відносно конкретних програм допомоги. Польські дипломати відстоювали у Брюсселі пришвидшення роботи над введенням у дію цих проектів. Аргументували, що запізнення може підірвати авторитет Співтовариства на Сході.


Віце-міністр закордонних справ Міколай Довгєлєвич повідомив, що задіяно перші фінансові засоби на конкретні проекти: "Вкінці, рушили перші програми. Задіяно 25 мільйонів євро з бюджету на Східне Партнерство. Але ми вже також маємо перші інформації про створення групи приятелів Східного Партнерства. Є сигнал з боку Європейської Комісії, що перша зустріч відбудеться під кінець вересня. Група приятелів – це країни з-поза Європейського Союзу, які ми хочемо запросити до програм Східного Партнерства: Канада, Японія, США".


У рамках Східного Партнерства передбачено, між іншим, візові полегшення для шести країн, заангажованих у проект, а в остаточному результаті – ліквідацію віз до Європейського Союзу. Окрім цього, ці країни можуть брати участь у програмах на благо економічного розвитку, розвитку демократичних установ, які стосуються прав людини та енергетичної безпеки.


У першій половині 2011 року передбачається наступний саміт Партнерства у Будапешті.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект