НОВИНИ

26.07.2010 | Хвиля безробіття накрила країни Східної Європи, що входять до ЄС
За матеріалами - Європейського простору

Десять країн Східної Європи переживають найсерйознішу рецесію за два останніх десятиліття. Кількість людей, які втратили за час кризи робочі місця, зросла з 3 млн у червні 2008 року до 4,7 млн людей в травні цього року. Найгірше справи йшли в країнах Балтії та Словаччини. Безробіття провокує різке зниження кредитування та інвестицій, в першу чергу, з країн Західної Європи.


Як зазначає у звіті старший економіст по Європі та Центральній Азії Світового банку Каспар Ріхтер, збільшення кількості безробітних і зменшення робочих місць призводять до серйозного зростання конкуренції на ринку праці. «Східні учасники ЄС повинні зосередитися на підвищенні рівня зайнятості серед людей похилого віку і жінок, а також підвищити пенсійний вік», - заявив пан Ріхтер. Країни регіону також повинні створювати більше кваліфікованих робочих місць, що не були скорочені під час кризи.


Зменшення рівня безробіття, згідно з прогнозом Світового банку (СБ), очікується не раніше наступного року. Втім, навіть тоді різких змін на краще не буде. У цьому році у Східній Європі економічне зростання виявиться досить низьким і складе 1,7%. Очікування Єврокомісії ще скромніші - 1,5% зростання. «Відновлення й досі залишається крихким і нерівномірним, тому країнам регіону необхідно забезпечити стабільність банківської системи, низький дефіцит бюджету і низький держборг», - йдеться у звіті Всесвітнього банку.


«Рівень безробіття в країнах Східної Європи залишається високим з моменту їх відмови від комунізму», - сказав аналітик UniCredit Bank Маттео Ферраці. У низці секторів промисловості регіону виробництво впало на 30-35% і утворилися зайві виробничі потужності. «Перш ніж ми побачимо величезні інвестиції і, отже, новий найом, має пройти багато часу, - зазначив пан Ферраці. - Проблеми країн Східної Європи збільшуються труднощами, що переживає Західна Європа».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект