НОВИНИ

29.07.2010 | Посол України при НАТО: "Не говорити про членство в Альянсі, а робити більше"
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Новий керівник Місії України при НАТО Ігор Долгов розповів про своє бачення майбутніх відносин Києва з альянсом. 


НАТО не вперше фігурує в професійній біографії дипломата Ігоря Долгова. Так, його звільнення з посади посла у Німеччині оглядачі пов'язували з результатами саміту НАТО в Бухаресті, коли Києву не дали Плану дій щодо членства, зокрема з тодішньою позицією ФРН. Сам Долгов  в інтерв’ю Deutsche Welle сказав, що розглядати це як звільнення – було б „дуже ліберальною трактовкою”, адже після від’їзду з Берліна він був призначений керівником головної служби зовнішньої політики Секретаріату президента. 


Підтримувати і зміцнювати


За словами Ігоря Долгова, перед тим, як їхати до штаб-квартири НАТО, у нього відбулася зустріч з президентом Віктором Януковичем, про зміст якої він однак не уповноважений говорити. Відповідаючи на запитання, які саме завдання поставлені перед ним, як головою місії України при НАТО, посол сказав: „Ці задачі викладені в листі за підписом Костянтина Івановича Грищенка (міністра закордонних справ України), який я передав Генеральному Секретарю. Вони максимально чіткі, короткі і зрозумілі – підтримувати і зміцнювати стратегічне партнерство з НАТО.


Раніше багато говорили


Говорячи про подальші перспективи розвитку відносин України з НАТО, Долгов зазначив: «Раніше ми багато говорили про членство, але робили не так багато, як могли. Тепер ми хочемо не говорити про членство, але робити більше. І на це орієнтував президент Віктор Янукович - і мене, і Міністерство закордонних справ – практична віддача, як у відносинах з ЄС і, особливо, у відносинах з НАТО. А ця практична віддача є, і вона, будемо сподіватися, буде збільшуватися».


Долгов також  сказав, що співпрацю України з НАТО на наступний рік буде продовжено на основі  річної національної програми. За  його словами, немає підстав очікувати, що НАТО буде переглядати статус відносин з Києвом, натомість є підстави говорити про те, що Україна буде фігурувати у новій стратегічній концепції альянсу, залишаючись важливим партнером НАТО.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3948. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект