НОВИНИ

05.08.2010 | Обама задоволений новинами з Мексиканської затоки, де зупинили витік нафти
Джерело - Korespondent

4 серпня, президент США Барак Обама заявив, що зрадів повідомленням про успішний хід операції з ліквідації витоку нафти в Мексиканській затоці.



"Коли ми дізналися, що операція static kill з повної зупинки витоку, судячи з усього, проходить успішно, то це стало відмінною новиною", - сказав глава Білого Дому під час виступу у Вашингтоні.


Як відомо, вчора представники британської компанії ВР заявили, що їм вдалося залити в аварійну свердловину спеціальний розчин, який повинен заштовхнути нафту назад в резервуар. Надалі свердловину планують залити цементом, що повністю зупинить витік нафти в затоці.


Нагадаємо, платформа Deepwater Horizon затонула в Мексиканській затоці 22 квітня. Величезний витік нафти завдав шкоди американським штатам Луїзіана, Алабама, Міссісіпі, Флорида і Техас.


BP вдалося зібрати 800 тисяч барелів нафти з 4,9 мільйона барелів (тобто близько 16%), що потрапили у води Мексиканської затоки.


Збитки компанії від аварії оцінили в $ 17 млрд. Крім того, ще $ 32 млрд було витрачено компанією на усунення наслідків розливу нафти.


Інцидент в Мексиканській затоці став найбільшим аварійним розливом нафти в США, масштаби якого перевищили наслідки від аварії танкера Exxon Valdez біля узбережжя Аляски в 1989 році. Тоді з судна, яке сіло на мілину, вилилося близько 260 тисяч барелів нафти.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 360. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект