НОВИНИ

06.08.2010 | Бюджетно-контрольне управління США вирішить долю української заявки на постачання літаків-заправників для Пентагону
Джерело - УКРІНФОРМ

Бюджетно-контрольне управління (GAO) США розглядає протест компаній US Aerospace та українського Авіаційного науково-технічного комплексу ім. Антонова (АНТК) щодо відхилення заявки на участь у тендері ВПС США на постачання літаків-заправників нового покоління KC-X. Консорціум US Aerospace 2 серпня 2010 року подав до GAO протест на відмову Пентагону розглядати її заявку.


 




У протесті зазначається, що керівництво, відповідальне за проведення тендеру KC-X, проігнорувало заявку консорціуму. За даними US Aerospace, кур`єр із заявкою консорціуму прибув до штаб-квартири KC-X о 13:30 9 липня 2010 року, рівно за півгодини до закінчення прийому документів. Проте службовці бази ВПС Райта-Паттерсона, де розташована штаб-квартира KC-X, спочатку відмовилися його впустити, а пізніше відправили його в іншому напрямку, відтак кур`єр зміг віддати документи тільки о 14:05 за місцевим часом.


Адвокати консорціуму US Aerospace переконані, що керівництво ВПС США "навмисне затримали кур'єра із заявкою, щоб створити привід відхилити через політичну мотивацію". Зокрема, через те, що основним постачальником літаків-заправників нового покоління є українське державне підприємство. Другим аргументом консорціуму на користь ігнорування заявки є той факт, що командування ВПС навмисне затягувало терміни підготовки і надання технічного завдання проекту, у той час, як існують чіткі інструкції щодо регламенту цієї процедури. Це, відповідно, вплинуло на час підготовки технічного завдання і поставило консорціум у нерівні з конкурентами умови.


Серед аргументів керівництва бази ВПС - звичайна процедура - прохід системи безпеки, тому автори заявки повинні були це врахувати. Військові також спростовують другий аргумент представників консорціуму.


Інспектори GAO, розглядаючи протест, визначать, що вважається поданням заявки, час, коли документи прибули на місце проведення тендеру, чи безпосередня їхня реєстрація в штаб-квартирі, а також з'ясують усі обставини інциденту. Якщо буде доведено позицію консорціуму, то американська система закупівель для потреб ВПС, що майже десятиліття критикується за скандали довкола укладення контрактів та грубі порушення, почне працювати на ринкових засадах.


Напередодні прес-секретар Міністерства оборони США Джеф Морелл (Geoff Morrell) під час прес-конференції зазначив, що заявка консорціуму US Aerospace та АНТК ім. Антонова надійшла після закінчення терміну подання документів на участь у тендері. Він назвав "абсолютно абсурдними" аргументи представників консорціуму щодо затримки кур'єра, зазначивши, що "будь-який підрядник розуміє наскільки важливим є дотримання термінів подання заявки". Тому жодні причини запізнення не є поважними. "Це тендер на 30-40 млрд доларів США. Термін виконання тут важливий", - зазначив Морелл.


Учасниками тендеру KC-X, чиї заявки прийняті до розгляду, стали американський авіабудівний концерн Boeing і EADS. Європейський концерн надіслав пакет документів 8 липня 2010 року. Кур`єр від Boeing привіз заявку о дев`ятій ранку 9 липня за місцевим часом.


GAO найближчим часом оприлюднить результати розслідування. Бюджетно-контрольне управління США, відоме як "аналітичний орган Конгресу США", підтримує законодавчий орган у виконанні його конституційних обов'язків, допомагає підвищити продуктивність праці та контролює звітність уряду.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект