НОВИНИ

26.08.2010 | ЄС чекає від України справ, а не заяв
За матеріалами - Української служби ВВС

Асоціація України з Європейським Союзом "близька як ніколи" - таку заяву напередодні зробив президент Віктор Янукович у своєму виступі з нагоди Дня Незалежності. Він сказав, що саміт «Україна – ЄС», який буде восени, стане визначальним кроком вперед на цьому шляху. Чи не нагадує це заяви 5-річної давнини, коли представники команди тодішнього президента Віктора Ющенка твердили про значний поступ у зближенні з ЄС?


Про це розмова із кореспондентом у Брюсселі Сергієм Воропаєвим.


С. Воропаєв: Україна зараз трохи повторює історію 5-річної давнини, тому що європейські заяви сьогодні більше, все-таки, схожі на заяви про наміри, ніж про конкретні дії. Хоча певна робота, звичайно, ведеться. А що стосується європейської сторони, то її підхід став набагато більш прагматичним. Там перестали робити будь-які заяви стосовно майбутнього, а просто очікують конкретних результатів від української влади.


Бі-Бі-Сі: В цьому контексті чи слід чекати найближчими днями якоїсь реакції від представників ЄС на слова Віктора Януковича?



С. Воропаєв: Думаю, що якоїсь реакції не буде. І єдине, що зараз зазвичай роблять представники ЄС, це кажуть: ми не коментуємо заяви офіційних осіб третіх країн.


Бі-Бі-Сі: Чи були останні заяви, чи, як їх називають, сигнали, що надходили від єврокомісарів?


С. Воропаєв: Особливих сигналів, таких помітних, не було, крім останнього візиту комісара ЄС з питань розширення Фюлє, який відбувся ще в квітні. Очевидно, що сьогодні ми говоримо про необхідність завершити переговори щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. До речі, варто зазначити, що у вівторок під час виступу українського президента знову пролунала фраза про асоційоване членство. І з цього приводу треба нагадати, що такого поняття, як асоційоване членство просто не існує в Європейському Союзі.



Адже угоди про асоціацію ЄС має з такими країнами, як, наприклад, Чилі, Єгипет, чи Ізраїль. Це ті країни, які не мають жодних перспектив щодо приєднання до ЄС. Тобто, угода про асоціацію – це просто така назва, яка передбачає певний рівень співпраці. Сьогодні існує переговорний процес, який, очевидно, триватиме ще певний період часу, оскільки найскладнішою його частиною є переговори про угоду про зону вільної торгівлі, де є багато запитань, як у європейців, так і в українців.


Бі-Бі-Сі: Що потрібно зробити Україні для того, щоб наблизитись до цього нового рівня співпраці?


С. Воропаєв: Якщо говорити про створення зони вільної торгівлі, то найбільші проблеми і складності стосуються питань інтелектуальної власності, оскільки для України ця тема досить складна. Хоча і не нова, але досить складна у вирішенні. І другий, такий дуже суттєвий розділ – це розділ про походження географічних назв. Тобто, про бренди. Скажімо, такі речі, як шампанське, коньяк, мають зникнути з українських прилавків, якщо вони не будуть походженням відповідно з Шампані чи з провінції Коньяк. Ці питання досить складні, і тут переговори, очевидно, триватимуть навіть трохи більше, ніж до кінця цього року.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект