НОВИНИ

31.08.2010 | Газ і свобода слова – головні теми під час переговорів Януковича у Берліні
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Президент України Віктор Янукович відвідав з офіційним візитом Берлін. Під час зустрічі з канцлером Німеччини Анґелою Меркель йшлося передусім про розвиток економічних відносин і співпрацю в енергетичній галузі. Глава німецького уряду нагадала українському гостю також про демократичні «дефіцити» в його країні. Поки український Президент виступав у готелі «Адлон» на вулиці протестували студенти.


Віктор Янукович уперше відвідав Берлін після перемоги на президентських виборах взимку цього року. Після переговорів у відомстві канцлера він зустрівся також із федеральним президентом Крістіаном Вульфом і представниками ділових кіл.


«Можна сказати, що наші відносини базуються на дуже міцному й дружньому фундаменті, але ми маємо ще можливості й для того, аби зробити їх інтенсивнішими», – сказала Меркель після зустрічі з Януковичем.


У Німеччині розглядають Україну, як важливу транзитну країну для транспортування російського газу до Європи. Меркель привітала пропозицію Президента України долучитися до модернізації української газотранспортної системи. Вона повідомила, що восени відбудеться українсько-німецький сировинний форум, на якому порушуватимуть це питання.


Україна може відігравати важливу роль у питанні покращення відносин із Росією, зауважила Меркель. Вона наголосила на важливості співпраці України, Європейського Союзу і Росії в енергетичному секторі.


Меркель пообіцяла «конкретну» співпрацю


Янукович закликав німецькі компанії інтенсивніше інвестувати в українську економіку. Він звернув увагу на те, що в російську економіку Німеччина вклала вже в 10 разів більше, ніж в українську, хоча Україна розташована ближче до Німеччини.


У відповідь Меркель вказала на важливість встановлення прозорих умов для економічної діяльності, необхідність вирішення правових питань та подолання корупції. Всі ці теми порушуватимуться й під час майбутнього німецько-українського економічного форуму.


Загалом німецький канцлер пообіцяла українському президентові «дуже конкретну» співпрацю й «прагматичне» розв’язання проблем, якщо вони виникатимуть. Меркель запевнила, що Берлін і надалі підтримуватиме Київ на його шляху просування в напрямку Європи.


А Янукович, у свою чергу, висловив побажання, щоб в майбутній угоді про асоціацію була закріплена також перспектива членства України в ЄС.


Януковичу нагадали про демократичні «дефіцити»


Під час зустрічі з українським Президентом канцлер Німеччини порушила також питання свободи слова в Україні.


«Я чітко наголосила, що стосовно певних демократичних процесів особливо у сфері свободи преси й слова у нас є кілька запитань і ці питання ми дуже відверто обговорили», – сказала Меркель, виступаючи перед журналістами.


Янукович відкинув критику стосовно утисків демократії. Він сказав, що належить до тих, хто найбільше зацікавлений у розвитку демократії в Україні.


На «дефіцити» демократії в Україні вказала й група українських студентів, які вчаться в німецькій столиці. Вони влаштували акцію протесту перед готелем «Адлон», де виступав український Президент. В акції взяли участь також український поет Сергій Жадан та співачка і письменниця Ірена Карпа. Близько 50 осіб роздавали жителям Берліна й туристам листівки німецькою мовою, в яких говориться про зникнення журналістів в Україні, про візити працівників служби безпеки до ректорів і критикується Європа за те, що досі мовчить.


Місце проведення протесту було обрано вкрай вдало, адже готель «Адлон» розташовано біля самісіньких Бранденбурзьких воріт, де й без того завжди людно. Організатори акції залишилися задоволені. «Чимало людей не тільки німців, але й англомовних туристів підходили до нас і цікавилися проблемами, на які ми звертали увагу», – розповіла один із організаторів акції Олександра Бінарт.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект