НОВИНИ

07.09.2010 | День праці у США – підбиття економічних підсумків
Джерело - Голос Америки

Шостого вересня у Сполучених Штатах відзначають День праці. Цьогорічне свято припало у невизначений і складний період для американських робітників, позначений зокрема високим рівнем безробіття. Торговельна палата США твердить, що економічна політика адміністрації Барака Обами ставить перешкоди створенню місць праці в країні. Натомість профспілки кажуть, що саме жадоба корпорацій і брак належного контролю з боку регулятивних структур шкодять зростанню економіки.


Для багатьох американців День праці знаменує традиційне закінчення літнього сезону і це нагода добре відпочити перед початком нового напруженого робочого року. Одначе, беручи до уваги, що економіка країни далі квола, а кількість безробітних зростає – згідно з офіційними даними, у серпні майже 15 мільйонів американців перебували без роботи, – для багатьох День праці є закликом до дії.


Ричард Трамка, який очолює найбільше профспілкове об’єднання у США – Американську федерацію профспілок, каже:


«Ми або побудуємо фундаментально іншу економіку, яка цінує наполегливу працю і міцний середній клас, або ми повернемося назад до економіки, яка віддає перевагу інтересам корпорацій замість людей».


За менше ніж два місяці до виборів до Конгресу Американська федерація праці-Конгрес виробничих профспілок мобілізує своїх членів підтримати демократів і протидіяти консервативним силам, які вимагають обмеження урядом своїх впливів на життя американців.


Мартин Реґалія – є економістом Торговельної палати США, яка об’єднує американський бізнес. Він каже, що заплановані підвищення податків найбагатшим американцям пошкодять створенню нових місць праці:


«Обкладати податками двигун створення місць праці, двигун економічного зросту, людей, які витрачають гроші - така політика за теперішніх обставин позбавлена сенсу».


Торговельна палата критикує, як її називають економісти, «лавину» нових законів і державних регулювань для підприємств, і твердить, що поточна політика уряду утруднює наймання нових робітників.


Саме на це звертає увагу віце-президент торговельної палати США Ренді Джонсон:


«Бізнес має бути прибутковим, щоби платити робітникам. А з чого платити, якщо прибуток іде на покриття вимог федерального уряду. Повинно бути якесь розуміння нашої ситуації, бо ми всі в цьому разом».


Одначе, профспілковий діяч Лора Джексон має іншу точку зору:


«Що допоможе вилікувати  цю країну, так це, щоби справа створення місць праці була в центрі уваги кожного законодавця, кожного політика і кожного власника підприємства».


Американська федерація профспілок зорганізувала в різних частинах країни низку зустрічей з нагоди Дня праці, аби мобілізувати підтримку своїх кандидатів на виборах другого листопада. Тим часом Торговельна палата США заявляє, що далі лобіюватиме проти урядових програм, які – на її погляд – стримують економічний зріст.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект