НОВИНИ

08.09.2010 | Греція радикально перебудовує уряд, щоб краще боротися з кризою
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Метою урядових змін стало більш ефективне здійснення антикризової політики, спрямованої на радикальну економію. Про це повідомив речник Папандреу в Афінах у ніч на вівторок. Свою посаду у новому кабінеті збереже лише міністр фінансів. Інші важливі портфелі, наприклад, міністра праці чи розвитку, роздано іншим кандидатам. Крісло міністра закордонних справ, як повідомив речник грецького уряду, дістанеться теперішньому заступнику керівника зовнішньополітичного відомства Дімітрісу Дроутсасу. Крім того, створюється додаткове міністерство інвестицій, яке очолить довірена особа Папандреу. 


Оглядачі зауважують, що повернення до уряду осіб, які були міністрами раніше, тобто у менш драматичні часи, могло б дещо зняти соціальну напругу в Греції, де регулярно відбуваються протести і страйки проти радикального заощадження. Досі грецький уряд складався з 36 міністрів та держсекретарів, а тепер  прем'єр хоче розширити його до 48 осіб.  Новий уряд має скласти присягу у вівторок (7-го вересня). Міністерська перебудова має слугувати посиленню ролі фінансового відомства та ефективнішому реформуванню економіки.


Висновки з кризи


Кредити  від Міжнародного валютного фонду та від Європейського Союзу рятують нині Грецію від банкрутства. Загалом країна має одержати упродовж найближчих трьох років 110 мільярдів євро. Однак, аби отримати рятівні кредити, грекам довелося погодитися на радикальні реформи і жорстку економію, що посилило соціальну напругу в цій країні.


Грецька криза показала, що європейські інституції здійснюють недостатній нагляд за бюджетами і боргами окремих країн ЄС. Обсяг грецького боргу за підсумками минулого року сягнув майже 14 відсотків від ВВП. 


Як висновок з грецької боргової кризи Євросоюз вирішив посилити контроль над державними бюджетами країн-членів спільноти. Міністри фінансів країн –членів ЄС домовилися у вівторок у Брюсселі, що кожна держава має заздалегідь презентувати свої фінансові плани. І лише після оцінки європейських експертів країни можуть ухвалювати свої національні бюджети.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект