НОВИНИ

23.09.2010 | НАТО шукає способи передбачати, розпізнавати і стримувати піратство на морі
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Із 20 до 25 вересня 70 експертів з країн – членів НАТО, партнерів і учасниць Середземноморського діалогу зустрінуться у Хаммаметі, Туніс, під час проведення Інституту передових досліджень, що фінансується НАТО. Вони вивчатимуть способи, завдяки яким інформаційна система, побудована на співпраці і зосереджена на людському факторі, може допомогти обмежити розвиток сучасного піратства.


Різке збільшення кількості нападів на морі демонструє беззахисність суден перед ворожим абордажем. Глобальна торгівля і безпека вимагають подолання цієї проблеми.


Лектори з американського Бюро Військово-морських досліджень, Єврокрайму, техаського університету A&M та Всесвітнього морського університету приєднаються до своїх колег з метою показати, як інформаційні системи, побудовані на співпраці і зосереджені на людському факторі, можуть поліпшити здатність країн передбачати і запобігати інциденту, або, якщо це не вдалося, швидко розпізнати характер і масштаб інциденту для кращого колективного реагування.


Типовими для  концепції систем інформаційного забезпечення, побудованих на співпраці є:


Концепції інтеграції «людина-система»;
Інженерні методології когнітивних систем;
Технології середовища співпраці, і
Технології експлуатації знань і видобування даних, закладених в концепціях/підходах систем підтримки прийняття рішень (де людина є інтегрованим елементом системи).
Діючи в ситуаціях врегулювання криз і боротьби з піратами, відповідальні особи усіх рівнів і їх персонал можуть використовувати засоби інформаційної підтримки, побудовані на співпраці і зосереджені на людському факторі для того, щоб:


Краще розуміти вразливі місця морського середовища;
Швидко досягати спільного розуміння оперативного середовища;
Формулювати критерії оцінки;
Удосконалювати існуючі процедури в бізнесі задля розв’язання проблем безпеки і забезпечувати краще розуміння обстановки і посилену міжвідомчу співпрацю;
Надавати підтримку в підготовці команд суден для виявлення і розуміння проблем безпеки;
Удосконалювати здатність стримувати, загороджувати і/або реагувати; 
Підтримувати удосконалення патрульно-поліцейської діяльності.



Цей, фінансований за рахунок програми НАТО «Наука заради миру і безпеки», захід відбудеться в найпівнічнішій країні Африки – Тунісі, яка є водночас морською державою і прибережною – де питання безпеки судноплавства і піратства належать до головних пріоритетів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект