НОВИНИ

05.10.2010 | Янукович і Медведєв «воскресили» радянсько-кучмівський проект
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Україна до «Євро-2012» хоче звести міст до Росії через Керченську протоку. Про це говорили президенти обох країн в Геленджику. Експерти застерігають, що цей проект економічно реінтегрує Крим до складу Росії.


В Україні знову заговорили про будівництво мостового переходу через Керченську протоку. Український президент Віктор Янукович наполягає, що міст доцільно звести вже до «Євро-2012». А там і Олімпійські ігри в Сочі 2014 року не за горами. Тож, влада, мовляв, робить усе, аби вболівальникам було простіше потрапити на спортивні змагання.


Міст задля політики



Експерт з міжнародних питань Григорій Перепелиця не розуміє, до чого тут вболівальники, коли немає економічної доцільності будувати міст з Криму в прикордонні російські області. Ідею його зведення обговорювали ще за радянських часів і активно мусували в Україні за часів Кучми. Адже йдеться про геополітику і про додатковий вплив Росії на Україну, наголошує Перепелиця. «Ніякої економічної доцільності будівництва мосту. Ніяких вантажопотоків, які б завантажували цей міст не існує – як у радянські часи, так і сьогодні. Паромної переправи, яка там є, цілком достатньо».


Економія на шляху до Азії



З цим категорично не погоджується екс-спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко. За його словами, на переправах через Керченську протоку завжди кілометрові черги, особливо влітку. А взимку через шторми паромна переправа не ефективна. «Тут чиста економіка. Усі наші українські перевізники з Миколаєва, Одеси, Херсона везуть вантаж у Середню Азію. І якщо буде міст, то кілометраж для них скорочується на 450 кілометрів»,  - зазначає Гриценко.


Проект є – потрібні гроші



За його словами, ще три роки тому був розроблений проект зведення мосту через Керченську протоку вартістю 500 мільйонів доларів. Проект передбачав будівництво не тільки мостового переходу, а й супутніх комунікацій для транспортування газу, нафти та електроенергії, розповів Анатолій Гриценко. Окупитися міст може за 10-12 років. Екс-спікер кримського парламенту наголошує: якщо нині почати активно будувати міст з обох боків, то звести його можна вже за рік.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7361. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект