НОВИНИ

13.10.2010 | Дні промисловості допомагають НАТО удосконалити свою здатність відповідати на нові виклики безпеці
За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Із 5 по 7 жовтня Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (ACT) і Агентство НАТО з консультацій, командування і управління (NC3A) провели свої щорічні Дні промисловості у Празі, Чеська Республіка. Мета Днів полягає в інформуванні представників промисловості про процеси розвитку сил і засобів НАТО, а також про нові можливості для бізнесу і великі закупки.


Деякі засідання присвячені практичній інформації, такій як майбутній онлайновий інструмент NC3A, який допоможе промисловості вести справи з НАТО. На інших засіданнях будуть розглянуті можливості в нових і тих, що розвиваються, сферах, таких як кіберзахист, протиракетна оборона і протидія саморобним вибуховим пристроям.


У ключовій промові Верховний головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації (SACT) генерал Стефан Абріал пояснив, що зараз важливо як ніколи розумно витрачати гроші, зважаючи на важкі фінансові часи, коли оборонним видаткам загрожують бюджетні скорочення.


Складний вибір, суперники, що розвиваються



Складність розвитку і збереження обороноспроможності також зумовлена „прискоренням технічного прогресу”, – сказав генерал Абріал. Він згадав робототехніку і нанотехнології як „потенційні чинники переваги”, але нинішні оборонні бюджети не дають змоги використовувати їх повною мірою. Треба робити важкий вибір – як військовим, так і промисловцям – і „помилки у судженні можуть коштувати дорого, як ніколи”.


„У цьому глобалізованому, взаємопов’язаному світі ми стоїмо перед парадигмою гібридного супротивника, який за власним бажанням може використовувати силу держави або гнучкість і безвідповідальність   недержавної дійової особи, комбінувати примітивні і найсучасніші сили і засоби; і завдавати ударів там, де йому зручно”.


Платити один раз – завдяки оперативній сумісності



Цього року вперше АСТ проводить свої Дні промисловості спільно з NC3A. „Традиційно ми працювали над розвитком сил і засобів на національному рівні, а потім знову працювали – і платили – на рівні Альянсу, роблячи їх оперативно сумісними”, – зазначив генеральний менеджер NC3A Жорж Д’олландер у своєму виступі.


„Зараз ми прагнемо, разом з АСТ і промисловцями, отримати такі сили і засоби, які „природжені оперативно сумісними” для застосування в операціях і нових завданнях. Національні бюджети зазнають тиску, тому країни прагнуть платити лише один раз: за ті сили і засоби, які будуть працювати разом з партнерами по НАТО і захищатимуть їхні війська”, – сказав він.


Надати поштовх співпраці між НАТО і ЄС



Нині, на сьомому році проведення, одним із головних завдань Днів промисловості 2010 є поліпшення співпраці між НАТО і ЄС. Життєво важливо, щоб, наприклад, 25 країн ЄС, які беруть участь у місії на чолі з НАТО в Афганістані, мали такі сили і засоби, які є оперативно сумісними із силами і засобами Альянсу, сказав генерал Абріал.


Цього року Дні промисловості проходять дуже вчасно, бо на Лісабонському саміті в листопаді  НАТО збирається ухвалювати нову Стратегічну концепцію, якою керуватимуться протягом наступних років. НАТО також здійснює реформи, які торкаються військової командної структури, агенцій і штаб-квартири.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект