НОВИНИ

21.10.2010 | НАТО допомагатиме Україні реформувати сектор безпеки і розвідки
Джерело - УНІАН

Експерти НАТО високо оцінюють зусилля України з реформування сектора розвідки і безпеки.


Як повідомили у прес-центрі Служби безпеки України, про це йшлося під час 7-го раунду експертних консультацій Україна – НАТО з питань реформування сектора розвідки та безпеки.


"Україна була першою країною колишнього Радянського Союзу, яка прийняла рішення про початок співробітництва з НАТО у сфері реформування сектора безпеки і розвідки та цивільно-демократичного контролю. Філософія цього рішення завжди полягала у наданні допомоги Україні в процесі реформування її спецслужб задля підсилення демократичного розвитку країни та захисту її суверенності", - цитує прес-центр СБУ слова керівника Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчіна КОЖІЕЛА.


Прес-центр СБУ також повідомляє, що консультації з питань реформування сектора безпеки і розвідки дозволили створити дієвий механізм залучення експертного потенціалу країн-членів НАТО для співпраці та обміну досвідом із удосконалення ефективності установ сектора безпеки України та належного функціонування системи цивільного демократичного контролю за діяльністю спеціальних служб.


 


"Свідченням цього є суттєвий внесок служб внутрішньої безпеки (СБУ) та розвідувальних органів України у зміцнення євроатлантичного та європейського просторів безпеки, особливо у сферах протидії міжнародній організованій злочинності, тероризму, наркобізнесу, кіберзлочинності тощо", - йдеться у повідомленні.


За результатами консультацій було досягнуто домовленості про залучення цільових груп національних і міжнародних експертів у сферах діяльності служб внутрішньої безпеки і розвідувальних органів та продовження співпраці з міжнародними експертними інституціями, зокрема, із Женевським центром демократичного контролю над збройними силами.


Прес-центр СБУ також навів текст привітання, яке надіслав Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ учасникам консультацій. "Ми впевнено можемо стверджувати: Україна володіє високим ресурсом інтелектуальних, управлінських і політичних можливостей для забезпечення ефективного демократичного контролю та прозорого керівництва і здійснення контролю над сектором безпеки. Глибоко переконаний, що нинішній діалог вітчизняних і міжнародних фахівців стане новим поштовхом у подальшій розбудові та зміцненні національної і міжнародної безпеки", – зазначається у листі Президента.


У консультаціях взяли участь понад 30 експертів безпекових і розвідувальних органів, міністерств та установ України, представників Міжнародного секретаріату Альянсу та спеціальних служб країн-членів НАТО.


 


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3207. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект