НОВИНИ

01.11.2010 | ЄС схвалить обмежені зміни до Ліссабонської угоди
Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Глави держав і урядів країн-членів Європейського Союзу досягли угоди про необхідність внесення обмежених змін у Лісабонську угоду.


Про це повідомив на прес-конференції після закінчення першого дня засідання Європейської Ради Президент Ради Герман ван РОМПЕЙ.


«Чи потрібно змінювати угоду? Сьогодні у нас відбувся чудовий обмін думками», - сказав Г.РОМПЕЙ.


За його словами, лідери ЄС домовилися доручити Єврокомісії розробити проект постійного механізму відповіді на бюджетні кризи, а Г.РОМПЕЮ – на основі розробленого механізму підготувати проект обмежених змін до Лісабонської угоди.


Передбачається, що Президент Європейської Ради представить свої пропозиції на розгляд саміту в грудні цього року, щоб остаточні рішення могли бути ухвалені вже в першій половині 2011 року.


«Ми всі були за те, що потрібен постійний механізм відповіді на кризи, і для цього необхідно внести мінімальні зміни до угоди. Але потрібно розуміти, яким буде механізм криз, над чим працюватиме Єврокомісія, і на базі цього я запропоную зміни до угоди», - сказав Г.РОМПЕЙ.


На думку лідерів ЄС, створити механізм реагування на кризи необхідно для запобігання можливому негативному впливу на євровалюту в разі проблем із дефіцитом бюджету в одній або декількох країнах-членах.


Лідери ЄС також прийшли до думки, що застосовувати санкції до країн-членів необхідно тільки при досягненні ними дефіциту бюджету в 3% ВВП і відсутності заходів зі скорочення дефіциту.


За словами Г.РОМПЕЯ, лідери ЄС підтримали такий механізм введення санкцій проти відповідних країн-членів, при якому санкції можуть бути не введені за наявності кваліфікованої більшості, що виступила проти санкцій при голосуванні.


«Санкції можуть бути заблоковані, якщо кваліфікована більшість проголосувала проти», – сказав він.


За словами Г.РОМПЕЯ, французько-німецька пропозиція про позбавлення права на голосування в Раді країни-члена зони євро, яка порушує вимоги до дефіциту бюджету, поки не одержала підтримки більшості, й лідери країн-членів ЄС продовжать її обговорення.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект