НОВИНИ

05.11.2010 | У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Військового комітету НАТО з Україною на рівні військових представників
За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося засідання Військового комітету НАТО з Україною на рівні військових представників.


Від України у ньому взяли участь заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Володимир Артюх та військовий представник Місії України при НАТО генерал-майор Петро Гаращук.


Перше питання порядку денного було присвячене обговоренню презентації “Концептуальні підходи до реформування Збройних Сил України на середньострокову перспективу”, з якою виступив заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Артюх.


Він, зокрема, поінформував військових представників НАТО про хід виконання прийнятих Україною міжнародних зобов’язань та проведення конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору з усіх питань, що становлять взаємний інтерес, у тому числі у сфері оборонного планування, підвищення оперативних спроможностей та участі підрозділів Збройних Сил України в операціях з врегулювання кризових ситуацій.


До учасників засідання також було доведено мету подальшого реформування Збройних Сил України в умовах дотримання Україною позаблокового статусу, яка передбачає забезпечення гарантованого рівня обороноздатності держави, підтримування оперативних спроможностей та достатнього рівня боєготовності військ, покращення стану соціального та правового захисту військовослужбовців і членів їх сімей.


Окремий наголос було зроблено на питаннях, що наразі стоять перед Міністерством оборони та Генеральним штабом ЗС України щодо опрацювання Концепції подальшого реформування Збройних Сил України на 2011 - 2015 роки, розвитку їх структури та розподілу за функціональним призначенням, якісним змінам у принципах і формах роботи з особовим складом, оптимізації структур вищих навчальних закладів Збройних Сил та Міністерства оборони України, а також шляхів подальшої професіоналізації Збройних Сил.


У своєму виступі заступник начальника Генерального штабу ЗС України генерал-лейтенант Володимир Артюх також достатню увагу приділив пріоритетам Збройних Сил України у сфері оснащення їх сучасними та перспективними зразками озброєння та військової техніки на базі новітніх технологій та фінансовим аспектам реалізації задумів та планів керівництва Збройних Сил України.


Під час дискусії військові представники держав-членів НАТО підтримали прагнення Збройних Сил України до розвитку конструктивних, прагматичних, взаємовигідних стосунків, які б з одного боку, сприяли миру і безпеці у євроатлантичному регіоні, а з іншого – реалізації визначених політичним керівництвом держави завдань з розвитку Збройних Сил України.


Під час розгляду другого питання було обговорено тематику та можливе змістовне наповнення порядку денного засідання Військового комітету Україна - НАТО на рівні начальників генеральних штабів, яке попередньо сплановане на кінець січня 2011 року.


Зокрема, військовий представник Місії України при НАТО генерал-майор Петро Гаращук підкреслив важливість і доцільність проведення засідання Військового комітету НАТО у форматі з Україною на рівні начальників генеральних штабів, оскільки форум такого рівня сприяє практичній реалізації планів і заходів з реформування української армії у світлі досягнення європейських стандартів через врахування передового досвіду і надбань держав-членів Організації Північноатлантичного договору у цій сфері.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект