НОВИНИ

22.11.2010 | Європейська сторона надає велике значення наступному саміту Україна-ЄС
Джерело - Прес-офіс Єврокомісії, УКРІНФОРМ

Європейська сторона надає велике значення діалогу з Україною, зокрема, під час саміту Україна-ЄС, який відбудеться 22 листопада у столиці Бельгії. Про це йдеться у повідомленні для преси, яке поширив прес-офіс Єврокомісії.


 




Зокрема, в документі зазначається, що саміт відбудеться під головуванням Президента Ради ЄС Германа Ван Ромпея. Єврокомісію під час зустрічі на вищому рівні представлятиме президент цієї євроінституції Жозе Мануель Баррозу. У саміті також візьмуть участь Високий представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Кетрін Ештон, Єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле і Єврокомісар з питань торгівлі Карел де Гухт. Україну представлятимуть Президент Віктор Янукович і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.


Як ідеться у повідомленні Єврокомісії, саміт дасть змогу лідерам обох сторін обговорити відносини між ЄС і Україною, зокрема прогрес у переговорах щодо укладення Угоди про асоціацію. Учасники зустрічі переглянуть порядок денний реформ, включаючи повагу до спільних цінностей, таких як права людини, демократичні принципи та верховенство права. Вони зроблять окремий наголос на важливості забезпечення свободи преси. У сфері економіки дискусія буде зосереджена навколо зусиль з зміцнення макроекономічної стабільності, боротьби з корупцією, поліпшення ділового та інвестиційного клімату.


Порядок денний включатиме обговорення співпраці у різноманітних сферах - енергетика, транспорт, система права, свобод та безпеки тощо. В енергетичному секторі лідери привітають майбутнє входження України до Енергетичного співтовариства.


Лідери обговорять подальші кроки у візовому діалозі, який має на меті впровадження у довгостроковій перспективі безвізового режиму для короткотермінових поїздок українських громадян у країни ЄС. Міжнародні питання стосуватимуться взаємин з Російською Федерацією, Білоруссю та Республікою Молдова, включаючи проблематику Придністровського врегулювання.


"Це буде наш перший саміт після обрання Президента Януковича, але в цілому це буде моя четверта зустріч з Президентом (України. - Ред.) протягом поточного року. Реформи в Україні і двосторонні відносини між ЄС і Україною будуть у центрі порядку денного. Ми привітаємо позитивні кроки, які здійснює Україна, особливо в економіці та енергетичній сфері. Ми очікуємо, що українське керівництво посилить реформаторський імпульс у цих сферах, а також у сфері поваги до прав людини, верховенства права та демократичних принципів", - зазначив напередодні зустрічі президент Ради ЄС Герман Ван Ромпей.


Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу додав, що Україна є ключовим партнером для ЄС і важливим регіональним гравцем.


"Амбітний порядок денний цього саміту відображає наші динамічні відносини. Я задоволений тим, що ми здатні оголосити План дій щодо введення безвізового режиму для України, а також тим, що буде підписаний Протокол (в рамках Угоди про партнерство і співробітництво Україна-ЄС. - Ред.), який надасть Україні доступ до програм ЄС. Це два конкретні приклади послідовної активності ЄС у відносинах з Україною. Ми також підіб'ємо підсумки щодо прогресу у переговорах стосовно Угоди про асоціацію ЄС-Україна, які ми хочемо завершити щонайшвидше. Ми зробимо наголос на необхідності поглибити процес реформ, зокрема, у сфері верховенства права і (поліпшення) ділового та інвестиційного клімату", - сказав Жозе Мауель Баррозу.


У повідомленні Єврокомісії йдеться про те, що лідери привітають реформи у макроекономічній сфері, зокрема у світлі Угоди України з МВФ щодо надання стабілізаційного кредиту. В енергетичній сфері вони зроблять огляд прогресу в імплементації Меморандуму про порозуміння з енергетичної співпраці, а також щодо модернізації газотранзитної системи України.


За повідомленням Єврокомісії, 22 листопада лідери обговорять можливості, які надає Східне партнерство для розвитку політичної асоціації та економічної інтеграції між ЄС і країнами-учасницями Східного партнерства.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2729. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект