НОВИНИ

20.12.2010 | Барак Обама пообіцяв республіканцям встановити елементи ПРО у Східній Європі
Джерело - Korespondent

У США триває обговорення нового договору про СНО: республіканці наполягають на тому, щоб в документі не було ув'язки договору і американської системи ПРО, демократи намагаються переконати опонентів, що у разі ухвалення угоди Вашингтон не буде відмовлятися від планів розміщення елементів протиракетної оборони в Східній Європі.



Президент США Барак Обама відправив листи лідерам партій Гаррі Ріду і Мітчу Макконнелу з підтвердженням того, що США буде продовжувати розвиток програми системи ПРО в Європі і договір по СНО жодним чином не може перешкодити цьому.


Суперечка почалася через поправку, запропоновану сенатором від Арізони, колишнім кандидатом у президенти Джоном Маккейном - вона передбачає зміну преамбули договору з Росією в тій частині, де йдеться про зв'язок СНО і ПРО.


"Росія намагається змусити США вибирати між протиракетною обороною і договором. У такому випадку я вибираю протиракетну оборону", - цитує РИА Новости сенатора-республіканця Джона Баррассо.


У відповідь демократ Джон Керрі звинуватив своїх опонентів у тому, що під час дебатів за договором про СНО республіканця "борються з примарою". "Весь цей спір, який ведеться вже кілька днів, стосується фраз, які не є юридично зобов'язуючими", - пояснив Керрі.


У підсумку 59 сенаторів висловилися за збереження документа в незмінному вигляді і тільки 37 підтримали Маккейна. У разі зміни преамбули текст договору знову потрібно було б направити для затвердження російському керівництву і це відклало б ухвалення документа на невизначений термін.


У той же час позиція США щодо ПРО у Східній Європі також загрожує договором про СНО - сторони мають право вийти з нього в разі, якщо відчувають загрозу своїй національній безпеці. Росія сприймає елементи ПРО поблизу своїх кордонів саме так.


Якщо Сенат не встигне проголосувати за договором у цю сесію, то процес його прийняття може затягнутися - в січні Сенат відновить роботу в зміненому складі. У ньому позиції демократів істотно послабшають, адміністрації США доведеться залучити на свій бік як мінімум 14 республіканців.


У свою чергу Росія може ратифікувати договір про СНО до кінця поточного року - такого розвитку подій не виключають у російському МЗС.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 624. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект