НОВИНИ

20.12.2010 | Україна та Угорщина підтвердили готовність до інтенсивного діалогу
За матеріалами - Євроатлантика

Україна готова до подальшого інтенсивного діалогу з Угорщиною. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на спільній прес-конференції зі своїм угорським колегою Палом Шміттом.


У ході  зустрічі Глави держав обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні та Угорщині, обмінялися інформацією про основні події, які останнім часом мали місце у цих державах.


Президенти також відзначили позитивну динаміку двосторонніх відносин, зокрема в контексті нещодавніх візитів до України Прем’єр-міністра Угорщини і Голови Верховної Ради України – в Угорщину.


«Ми підтвердили готовність до подальшого інтенсивного діалогу між Україною та Угорщиною», – сказав Віктор Янукович.


За словами Глави держави, значної уваги у ході бесіди було приділено питанням співробітництва між Україною та ЄС під час головування Угорщини в Євросоюзі в першій половині 2011 року.


«Ми погодились, що доречним є ухвалення та практичне втілення Плану дій щодо реалізації пріоритетів України під час Угорського головування в ЄС. Україна позитивно оцінює підтримку Угорщиною євроінтеграційних прагнень нашої держави. Ми сподіваємося, що під час Угорського головування будуть активізовані зусилля на забезпечення більш глибокої інтеграції між Україною та ЄС», – сказав Президент.


«Ми дійшли згоди щодо необхідності додаткових зусиль для наповнення конкретним змістом програми «Східне партнерство» та висловили переконання, що відповідний саміт, який відбудеться 26 травня 2011 року в Будапешті, сприятиме досягненню цієї мети», – зазначив Глава держави.


Сторони також обговорили комплекс питань двосторонньої економічної співпраці і відзначили позитивну динаміку двосторонніх торговельно-економічних відносин у 2010 році та збільшення товарообігу більш ніж на 40%.


«Переконаний, що проведення у лютому 2011 року в Києві другого засідання українсько-угорської спільної комісії з питань економічного співробітництва та українсько-угорського бізнес-форуму, сприятимуть досягненню конкретних результатів в економічному співробітництві», – наголосив Віктор Янукович.


«Ми відзначили кроки урядів наших держав, спрямовані на забезпечення потреб української меншини в Угорщині та угорської – в Україні, і погодилися в тому, що ця сфера потребує постійної і особливої уваги з боку наших держав», – зауважив Президент.


У цьому контексті сторони позитивно оцінили досягнуту раніше домовленість щодо проведення у І кварталі 2011 року в Угорщині XV засідання Змішаної українсько-угорської комісії з питань забезпечення прав національних меншин.


Президенти, окрім того, обговорили поточний стан та шляхи активізації українсько-угорського співробітництва в енергетичній, прикордонній та транскордонній, військово-технічній сферах, а також у сферах екології та попередження надзвичайних ситуацій.


«Загалом я високо оцінюю результати нашої зустрічі, яка пройшла в дружній і довірливий атмосфері, та сподіваюся на подальшу плідну взаємодію з угорською стороною», – резюмував Президент України.


Зі свого боку Президент Угорщини відзначив важливість подальшої розбудови дружніх відносин між нашими країнами. Він нагадав, що Угорщина була серед країн, які першими визнали незалежність Української держави.


Президент Угорщини подякував українському колезі за детальну інформацію щодо реформ, які зараз реалізуються в Україні. Зі свого боку він поінформував про зміни, що відбуваються в Угорщині, зокрема ті, які очікуються у контексті її головування в ЄС у  першій половині 2011 року.  


«Це відкриває великі перспективи у наших двосторонніх можливостях», – сказав Пал Шмітт. Він запевнив, що Угорщина підтримує Україну в питаннях лібералізації візового режиму та створення глибокої всеосяжної зони вільної торгівлі з Євросоюзом.


Лідер Угорщини також висловив сподівання, що Президент України у травні 2011 року візьме участь у саміті в рамках програми «Східне партнерство».


П. Шмітт окремо подякував своєму українському колезі за ту велику увагу, яку він приділяє питанню забезпечення прав угорської меншини, що проживає в Україні. «Зі свого боку ми докладаємо всіх зусиль, щоб національні меншини в Угорщині могли користуватися своєю мовою і зберігати національну самобутність», – сказав він.


Президент Угорщини також відзначив хороші відносини між Україною та Угорщиною в економічній сфері. «Але нема таких відносин, які неможливо покращити. Власне, це є метою мого візиту», – сказав П. Шмітт. Він висловив переконання, що інтенсивний обмін візитами на високому рівні протягом останнього місяця та їх якість є ще одним свідченням дружби та взаємоповаги між нашими країнами.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7851. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект