НОВИНИ

22.12.2010 | «Як у країні Лукашенка»: реакція на ухвалення нового закону про мас-медіа в Угорщині
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

За ухваленим законом, нова державна контрольна установа зможе накладати високі штрафи на приватні ЗМІ, якщо зміст їхніх повідомлень не відповідатиме закріпленим юридично приписам. Цей норматив розповсюджується на різні засоби масової інформації – радіо, телебачення,  газети, інтернет-видання.


Практично на власний розсуд державні  контролери можуть накладати багатотисячні штрафи. Так, приміром, для інтернет-сайту порушення приписів нового закону може коштувати до 90 тисяч євро. А на теле- чи радіокомпанії можуть накласти штраф аж до 700 тисяч євро. 


Фідес перебудовує країну


Самі приписи у законі викладено дуже загально. Там іде мова про загальні інтереси та мораль, що дає безмежний простір для різних інтерпретацій. Новою установою з контролю ЗМІ керуватимуть соратники угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана. Він і його правоцентристська партія «Фідес» намагаються облаштувати країну по-новому, за власними уподобаннями, кажуть спостерігачі. Контроль за ЗМІ – одна зі складових цього нового порядку.


Минулого тижня, ще до ухвалення закону, яким здійснюватиметься контроль за змістом продукції ЗМІ, в Угорщині було запроваджено нову структуру суспільно-правового мовлення. Тепер ці ЗМІ зібрані «під одним дахом». На перший погляд, таке облаштування здається раціональним підходом. Однак після глибшого аналізу стає зрозумілим, що йдеться про справжню небезпеку для свободи слова, каже зокрема колишній глава уряду Угорщини Ференц Дюрчань. «Ми не могли уявити собі, що дійде до такої ситуації. Фактично одна державна структура робить новини для телебачення і радіо. Вони забрали в суспільно-правового мовлення право продукувати власні новини. Люди, це ж ситуація, як у країні Лукашенка», - обурюється Дюрчань.


Євросоюз мовчить


Попри таку ситуацію угорській владі нема приводу боятися критики з Європейського Союзу, адже Угорщина з наступного  року головує у спільноті.  Гостру критику в зв’язку з загрозою для свободи угорської преси висловили Міжнародний інститут преси, а також Європейська спілка видавців друкованої преси. А уповноважена з питань ЗМІ Організації з безпеки та співробітництва в Європі Дуня Міятович наголосила, що в Угорщині в галузі ЗМІ склалася правова ситуація, подібна на ті, що є у країнах з авторитарними режимами.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект