НОВИНИ

23.12.2010 | Американський сенат ратифікував договір про скорочення СНО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Новий договір між Росією та США про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) після тривалих дебатів пройшов ратифікацію в американському сенаті у середу ввечері. "Новий старт", як називають договір у Сполучених Штатах, дістав необхідну підтримку двох третин від загальної кількості сенаторів ("за" - 71, "проти" - 26).








Американські ЗМІ називають це перемогою президента Барака Обами на одному з ключових напрямів зовнішньої політики США.


Сам американський лідер висловив задоволення тим, що і демократи, і республіканці ухвалили новий договір, який він вважав найвищим пріоритетом під час нинішньої сесії Конгресу. Обама розглядає ратифікацію сенатом "імперативом національної безпеки" і продовженням політики попередніх президентів США у цій сфері.


Згідно з договором упродовж 7 років дві найбільші ядерні держави мають на третину скоротити кількість боєзарядів і більш ніж удвічі знизити рівень стратегічних носіїв.


Під час ратифікації сенат прийняв резолюцію, в якій, зокрема, зазначається, що "Новий старт" не накладає обмежень на створення систем американських ПРО. Йдеться також про необхідність продовження американсько-російських переговорів з питань тактичних ядерних озброєнь.


Договір ще має ратифікувати російський парламент.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, 8 квітня цього року у Празі президенти США й Росії Барак Обама і Дмитро Медведєв підписали новий договір про скорочення СНО.


4 грудня 2009 року закінчився термін дії Договору між СРСР і США про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь, підписаного 31 липня 1991 року (після розпаду СРСР до нього приєдналася Україна згідно з Лісабонським протоколом від 23 травня 1992 року).


 




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект