НОВИНИ

28.12.2010 | Бельгії вдалося досягти поступу на чолі ЄС - попри тимчасовий уряд
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Коли Бельгія першого липня стала на чолі Євросоюзу, ця організація перебувала у фінансовій кризі. Над спільною грошовою одиницею – євро – та економіками всіх 27 држав ЄС тоді нависла серйозна загроза. І хоча криза ще далеко не позаду, Бельгії вдалося забезпечити додатковий контроль у фінансовій сфері, забезпечити затвердження бюджету на 2011 рік і досягти поступу щодо запровадження транскордонної системи охорони здоровя.


За словами євродепутата від Франції та члена Європейської народної партії Француаз Гросстет, яка є доповідачем з останнього питання, завдяки Бельгії, члени Євросоюзу досягли виваженого компромісу.


Німецька - мова компромісу


Тим часом сама Бельгія весь цей час балансувала на межі розколу держави. Політики французькомовної Валонії та Фландрії, де розмовляють фламандською, не можуть домовитись про політичну реформу з червня місяця, коли у Бельгії відбулися парламентські вибори. А без цього формування нового уряду є неможливим. Упродовж усього головування в ЄС Бельгією керував тимчасовий уряд на чолі з Івом Летермом.


У різдвяному зверненні бельгійський король Альберт ІІ закликав політиків знайти вихід із нинішньої ситуациї. Він зауважив, що під час головування в ЄС Бельгії вдалося забезпечити компроміс серед 27 держав Євросоюзу. Втім, у себе в країні, наголосив Альберт ІІ, бельгійці, здається, забули мистецтво компромісу. Для свого звернення король обрав німецьку мову, яка поряд із французькою та фламанською є офіційною мовою Бельгії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект