НОВИНИ

05.05.2011 | Євросоюз: як розвиватиметься енергетика до 2050 року
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Цими днями неподалік Будапешта зустрілися міністри з питань енергетики країн Євросоюзу. Європа зацікавлена в тому, щоб ця галузь розвивалася стабільно із урахуванням сучасних вимог безпеки й захисту довкілля аж на перспективу до 2050 року. Втім, довготривалі плани розвитку галузі обов’язково будуть уточнюватися після того, як у наступному півріччі головування в ЄС перейде до Польщі.


Інформативна зустріч міністрів енергетики країн Євросоюзу відбувалася у відреставрованому королівському палаці невеликого міста Геделев під Будапештом, у тому числі й за участю директора Міжнародного атомного агенства Нобуо Танаки.


Комісар ЄС у справах енергетики Гюнтер Еттінгер, зокрема, наголосив на тому, що і в близькій, і в далекій перспективі країнам Євросоюзу слід подбати про те, щоб стратегія європейської спільноти у сфері розвитку енергетики була достатньо гнучкою, розширювала сировинні джерела видобутку енергоносіїв і ґрунтувалася на засадах безпечного зберігання.


У плані «Енергія-2050» окремим пунктом виділено зобов’язання Євросоюзу на 85–90 відсотків скоротити викиди вуглекислого газу до 2050 року в порівнянні з аналогічними викидами 1990 року. Паралельно країни ЄС виступають за використання і розвиток альтернативних видів енергії, зокрема таких, як енергія вітру, сонця та морських припливів.


Без коштів годі говорити про стратегію


Звичайно, все це потребує чималих коштів. І в цьому питанні, зрештою, як і в узгодженні загальної стратегії розвитку галузі на найближчі десятиліття, згода окремих членів Євросоюзу має вирішальне значення.


«Для нас це є темою дискусії ще й тому, що не відомо, з яких джерел ми матимемо гроші у наступному фінансовому періоді, починаючи з 2013 року, для досягнення поставлених завдань. Інше питання: чи потрібно цей пункт зробити обов’язковим до виконання для всіх країн ЄС, і якщо так, чи повинна на це бути відповідна політична санкція», – поділився своїми міркуваннями Тамаш Феллеґі, міністр у справах розвитку пріоритетних національних проектів Угорщини, який вів засідання міністрів у місті Геделев.


За його словами, вироблення загальної стратегії Євросоюзу щодо розвитку енергетики на близьку чи віддалену перспективу є нелегкою справою. Адже попри спільні завдання країн ЄС, у цій стратегічній галузі кожна держава виходить із правового кола можливостей, які надає країні її законодавство. У цьому випадку офіційний Брюссель визнає верховенство національного, а не панєвропейського права, зазначив Тамаш Феллегі.


Складність теми розуміє і комісар єврокомісії з питань енергетики Гюнтер Еттінгер. Говорячи про гнучкість використання енергетичних джерел, він зауважив, що питання полягає в тому, чи готове нині європейське суспільство платити більше грошей за модернізацію у цій сфері.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект