НОВИНИ

06.05.2011 | Російський газ в обхід України: «Північний потік» став реальністю
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Газогін в обхід України та Польщі став реальністю. Протягом наступних чотирьох тижнів труби поступово наповнюватимуть газом для перших тестових прокачувань. Друга гілка газогону проляже майже паралельно до першої – її будівництво вже розпочато і має тривати до квітня наступного року. Загальна вартість проекту – 7,4 мільярда євро. Газопровід прокачуватиме з російського Виборга до німецького Грайфсвальда 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. На проектну потужність газогін має вийти наприкінці 2012 року.


Головна мета обхідного газопроводу – зменшити ризики транспортування, оминаючи транзитні країни, зокрема Україну. Вирішальним поштовхом для реалізації цього масштабного проекту стали конфлікти між Києвом і Москвою, наслідком яких стали перебої у забезпеченні паливом багатьох європейських країн.


Водночас залежність Європи від російського газу лише зростає. Зокрема Німеччина ще до введення в експлуатацію «Північного потоку» покривала паливом з Росії цілих 37 відсотків своїх потреб.


Диверсифікувати джерела енергоресурсів мав би підтриманий Євросоюзом газопровід «Набукко», який має з’єднати Каспійський регіон і Центральну Азію з Європою. Однак реалізація проекту залишається під питанням. Досі не підписано довгострокові контракти з постачальниками, які мали би заповнювати цей газопровід. У Брюсселі відкрито нарікають на тиск Москви на потенційних партнерів у регіоні.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2008. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект