НОВИНИ

06.05.2011 | ЄС може скасувати заборону на продаж Китаю військових технологій
Джерело - Голос Америки

Великобританія дещо ускладнила свої відносини з Євросоюзом, через намір останнього зняти заборону на продаж військових товарів Китаю. Ще з 1989-го року, коли китайський уряд придушив громадське повстання на площі Тяньаньмень у Пекіні, країни-члени ЄС прийняли рішення не продавати Китаю товари, які могли б бути використані у військовій галузі. Втім, Китай використовує свій фінансовий вплив, щоби домогтися скасування цієї заборони. І Лондон тепер намагається завадити цьому усіма можливими способами.


Випробувальний політ нового китайського винищувача Стелз «Джей-20» відразу привернула увагу світу до модернізації Китаєм своєї військової галузі. Євросоюз ще з 1989-го не продає Пекіну зброї та військових технологій. Олександр Ніл з британської оборонної аналітичної групи говорить, що зараз Китай використовує свій фінансовий вплив, щоб Європа скасувала цю заборону:


«Члени Євросоюзу, звісно ж, відчувають економічний тиск з боку Китаю, який стає дедалі більшим. Упевнений, що чимало лідерів європейських країн, які залучають китайців до інвестування, опинилися в складній ситуації. Адже такі інвестиції є для них вкрай необхідними, щоби вийти з економічної кризи».


Пекін нещодавно підписав з європейськими компаніями ряд важливих угод, серед яких договір про інвестування п’яти мільярдів доларів в таких автовиробників як «Фольксваген» та «Даймлер» у Німеччині. Китай також заявив, що готовий викупити на майже вісім мільярдів доларів борг Іспанії. І це у той час, коли Європа дедалі більше переживає за майбутнє своєї валюти. Чимало європейських лідерів, серед яких керівник зовнішнього відомства Євросоюзу Кетрін Ештон уже заявили, що прийшов час переглянути заборону на продаж Китаю військових товарів. Втім, Британія, яка охоче приймає китайські інвестиції, виступила в опозиції до тих європейських країн, які готові зняти ембарго на продаж військових технологій Пекіну. Експерти заявляють, що позиція Лондона є такою ж, якою була останні роки – британці вважають, що зараз не час скасовувати цю заборону.


Оприлюднення сайтом WikiLeaks ділової переписки американських дипломатів відкрив широкому загалу інформацію про те, що США теж виступають проти скасування заборони. Ситуація не змінилась навіть попри те, що президент Китаю, перебуваючи на початку місяця у Вашингтоні, намагався переконати Білий дім, що інвестиції Пекіна у військовий комплекс не становлять загрози для світу.


Попри значні витрати на військову галузь, які у 2010-му склали 78 мільярдів доларів, експерти кажуть, що Китай все ще пасе задніх.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект