НОВИНИ

09.05.2011 | Німецький економіст: Греції треба вийти із зони євро
Джерело - Finance.ua

Глава мюнхенського інституту економічних досліджень ifo Ханс-Вернер Зінн (Hans-Werner Sinn) висловився за вихід Греції з валютного союзу. "Відмова цієї країни від євро була би меншим злом", - заявив експерт в неділю, 8 травня, газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. За його словами, такий крок призвів би до зниження курсу євро, що сприяло б підвищенню конкурентоспроможності. Ще одним наслідком стала би банківська криза, коли багато фінансових інститутів будуть на межі банкрутства. В цьому випадку допомога їм міг би надати Європейський Союз.


Якщо ж Греція продовжить знижувати дефіцит держбюджету шляхом скорочення зарплат і соціальних витрат, країна може опинитися на межі громадянської війни, вважає Зінн. І в цьому випадку банкам також загрожує банкрутство, оскільки багато компаній та фірм будуть зруйновані і не зможуть повернути отримані кредити. "Коротше кажучи, банки і так, і сяк опиняться в кризовій ситуації", - резюмував експерт. На його думку, вихід Греції з валютного союзу був би меншим злом, тому що в іншому випадку під загрозою можуть опинитися не тільки фірми і компанії цієї країни, а й багатьох партнерів з ЄС.


Тим часом міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле (Wolfgang Schäuble) підтвердив прагнення Берліна в жодному разі не допустити виходу Греції із зони євро. На думку німецьких фахівців, це обернулося б катастрофічними наслідками, зазначає інтернет-видання Spiegel Online. Наприклад, після скасування євро і введення національної валюти вона б знецінилася майже на 50 відсотків, наголошується в доповіді для службового користування, підготовленій експертами мінфіну. Державний борг Греції збільшився б до 200 відсотків від ВВП - країна стала би банкрутом.


Негативні наслідки позначилися б на економіці всіх країн Євросоюзу. "Перехід на іншу валюту призвів би до масового відтоку капіталів", - зазначають автори доповіді. Уряду в Афінах довелося б вводити механізми контролю за рухом капіталів, що стало б грубим порушенням основних принципів свободи європейського внутрішнього ринку. Крім того, Греція опинилася б на довгі роки відрізаною від ринку капіталів. Вихід навіть однієї країни з валютного союзу істотно підірвав би довіру до діяльності зони євро в цілому. У міжнародних інвесторів виникло б побоювання так званого "ефекту доміно", коли з валютного союзу стали б виходити одна держава за іншою, відзначається в доповіді.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект