НОВИНИ

16.05.2011 | У Польщі з меморіалу пам'яті загиблих червоноармійців зняли табличку російською мовою
Джерело - ВВС

Табличка з написом російською мовою, встановлена невідомими на меморіалі в польському Стшалково, знята у зв'язку з відсутністю домовленостей з місцевою владою щодо її монтажу і утримання.


Про це повідомляють польські ЗМІ.


Табличка з написом російською мовою, встановлена невідомими на меморіалі в польському Стшалково, знята у зв'язку з відсутністю домовленостей з місцевою владою щодо її монтажу і утримання.


Пам'ятна дошка російською мовою з'явилася на меморіалі в Польщі на місці табору, де в 1920-і роки померли близько 8 тисяч полонених червоноармійців.


На табличці, яку невідомі встановили під офіційним польським  написом, написано: "Тут спочивають 8 000 радянських червоноармійців, жорстоко закатованих в польських "таборах смерті "в 1919-1921 рр.".


Табличка була видалена у другій половині дня в неділю. Поліція наразі проводить розслідування, щоб з'ясувати, хто причетний до її встановлення. Великопольский воєвода вже поінформував про те, що трапилося, російського консула, повідомила прес-служба воєводи.


Російській стороні невідомі обставини появи пам'ятної дошки російською мовою на меморіалі, але якщо це зроблено без узгодження з польською владою, то це - порушення місцевого законодавства, заявив у неділю офіційний представник МЗС Росії Олександр Лукашевич.


Нагадаємо, ситуація з табличкою на іншому меморіалі, в Смоленську, навесні викликала обурення у Варшаві. Поляки без дозволу російської сторони встановили свою табличку на місці катастрофи Ту-154 президента Леха Качинського.


Російська сторона замінила пам'ятну дошку. Текст нової говорить (двома мовами - польською і російською): "Пам'яті 96 поляків  на чолі з президентом Республіки Польща Лехом Качинським, загиблих в авіакатастрофі під Смоленськом 10 квітня 2010 року".


Польська сторона була незадоволена тим, що в новому варіанті відсутня фраза "96 поляків загинули по дорозі на пам'ятні заходи, присвячені 70-й річниці радянського геноциду в Катинському лісі, вчиненого над військовополоненими офіцерами Війська Польського у 1940 році".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект