НОВИНИ

20.05.2011 | Україна та Румунія розпочали новий етап
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Керівник українського зовнішньополітичного відомства прибув до Бухаресту, щоб реалізувати проявлене в останній період бажання обох сторін нормалізувати політичний діалог та співробітництво на всіх рівнях.


 


Під час зустрічі з Президентом Румунії Траяном Бесеску К.Грищенко передав йому особистий лист від Президента України Віктора Януковича з подякою за підтримку румунською стороною заходів, що відбулися в Києві в квітні з нагоди 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи, та за фінансовий внесок Румунії в спорудження об’єкту «Укриття» над четвертим енергоблоком ЧАЕС. Глава українського МЗС також довів до Т.Бесеску тверду позицію керівництва України щодо розбудови партнерських та добросусідських відносин з Румунії. Румунський лідер, зі свого боку, запевнив, що офіційний Бухарест надаватиме всебічну підтримку європейській інтеграції України та, зокрема, процесу переговорів щодо укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.


 


В рамках бесіди з главою Сенату Румунії Мірчою Джоане та групою членів верхньої палати румунського парламенту обговорювалися перспективи реалізації спільних масштабних проектів в сфері транспорту та енергетики. Румунські депутати підтвердили свій намір ближчим часом відвідати Україну з візитом на запрошення голови Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА.


В румунському зовнішньополітичному відомстві пройшли ґрунтовні переговори делегацій МЗС двох країн з широкого кола питань двосторонніх відносин. К.Грищенко та його румунський колега Теодор Баконскі домовилися зосередитися на завершенні роботи над низкою важливих двосторонніх угод і сприяти їх підписанню на різних рівнях. Зокрема, керівник українського МЗС наголосив на особливій зацікавленості Києва в укладенні угоди про малий прикордонний рух, яка дозволить мешканцям прикордонних районів двох країн вільно їздити до сусідів. Окремо К.Грищенко та Т.Баконскі відзначили взаємну допомогу двох країн в евакуації українців та румунів з охопленої війною Лівії.


Також міністри закордонних справ досягли згоди щодо необхідності деполітизації питань захисту національних меншин в обох державах та важливості відновлення роботи механізмів моніторингу дотримання прав етнічних українців в Румунії та румунів в Україні. При цьому К.ГРИЩЕНКО зауважив, що офіційний Київ розраховує на те, що румунська сторона зверне увагу на недостатню кількість середніх навчальних закладів з українською мовою викладання та сприятиме відкриттю нових українських шкіл в місцях компактного проживання українців.


Керівник українського МЗС запросив свого румунського колегу ближчим часом відвідати Україну з візитом.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект