НОВИНИ

24.05.2011 | DW-Trend: українці й надалі скептичні стосовно вступу до НАТО
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Перспектива приєднання України до НАТО і надалі не викликає захоплення серед українців. Такими є результати актуального опитування DW-Trend. Ще кілька років тому за часів президентства Віктора Ющенка в Україні обговорювали набуття членства в Альянсі. Нині 60 відсотків українців відхиляють вступ своєї країни до НАТО. Лише 25 відсотків підтримують такий крок.


І все ж таки в країні спостерігається розкол з цього питання. В західній Україні більшість опитаних (51 відсоток) – за вступ і 32 відсотка проти такого членства. Найбільше противників вступу до НАТО на Сході України: там 75 відсотків не хочуть бачити Україну в Альянсі й лише 12 відсотків опитаних заявили, що нічого не мають проти входження до цього військово-політичного блоку.


 


При цьому українці не вбачають у НАТО якоїсь загрози. Лише 13 відсотків вважають, що Альянс представляє собою небезпеку для України. Водночас 69 відсотків заявляють, що НАТО не загрожує їхній країні. У цьому питанні нема великої різниці між західною і східною Україною.


Підтримка операції НАТО в Лівії


Що ж стосується операції НАТО в Лівії, то тут між західними і східними українцями позиції розділилися. На Заході країни 64 відсотки опитаних підтримали таку операцію і лише 23 відсотки виступили проти. В східній Україні вимальовується діаметрально протилежна картина. Тут військову операцію Північноатлантичного Альянсу в Лівії відхиляє 51 відсоток респондентів і лише 37 відсотків її підтримують. Однак загалом по Україні більшість (52 відсотка) підтримала операцію НАТО в Лівії, 33 відсотки виступили проти.


Репрезентативне опитування DW-Trend проводилося у квітні 2011 року незалежним дослідницьким інститутом IFAK Ukraine на замовлення української редакції Deutsche Welle. На всій території України для цього було опитано 1000 осіб.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект