НОВИНИ

08.06.2011 | Польща обіцяє наближати Україну і Молдову до вступу в ЄС
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Із наступного місяця Польща перебирає головування в Раді Європейського Союзу. Уряд у Варшаві обіцяє просувати на переговорах перспективи вступу до ЄС України й Молдови, зміцнювати європейсько-російські зв’язки й сприяти втіленню в життя демократичних цінностей на Близькому Сході і в Північній Африці. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав в інтерв’ю Радіо Свобода, що під час піврічного керівництва політикою ЄС його країна зробить все можливе для поглиблення співпраці з сусідами Євросоюзу на Сході.


Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський


Під час головування Польщі в ЄС Хорватія може очікувати на завершення переговорів про вступ до європейської спільноти, а от Україні і Молдові ще треба багато попрацювати, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
 
«Що стосується подальшого розширення Євросоюзу, то ці країни, я думаю, мають виконати набагато більше домашньої роботи, щоб коли настрій у Європі зміниться на підтримку розширення, то вони були б більше готові (до вступу), ніж сьогодні», – зауважив Сікорський.
 
Він висловив переконання, що Польща просунеться вперед із переговорами з укладення «глибоких і всебічних зон торгівлі» з Україною та Молдовою, «які б економічно об’єднали ці країни з ЄС». Сікорський також наголосив на посиленні співпраці з сусідами на Сході Європи у питаннях боротьби з корупцією та енергетичної ефективності. Польський міністр сказав, що європейська програми допомоги Східній Європі у цьому напрямку скоро перевищить мільярд доларів США. Він також вважає, що з новими успіхами європейських економік на шляху подолання кризи Європа стане щедрішою до своїх сусідів.
 
Сікорський сподівається на «європеїзацію Росії»
 
На порядку денному і посилення співпраці з Росією. Глава польського зовнішньополітичного відомства виступає, зокрема, за покращення умов для перетину європейських кордонів росіянам, які живуть поряд із Європою, маючи на увазі безвізовий режим для жителів Калінінградською області Росії.
 
«Я також вважаю, що ми повинні бути корисними для Росії, коли вони потребують змін, котрі приносять користь їхнім громадянам та Євросоюзу. Ми вважаємо, що європеїзація Росії є в інтересах Європи, і такі ініціативи будуть підтримані Польщею під час президенства в ЄС», – зазначив Радослав Сікорський.
 
Поряд із обіцянками розширювати підтримку демократії у Північній Африці і на Близькому Сході, Радослав Сікорський також наголосив Радіо Свобода, що Варшава всіляко підтримує нові оборонні ініціативи США в Європі, котрі зміцнюють безпеку та оборонний потенціал ЄС. Глава МЗС Польщі також зауважив, що Варшава не лише приємно вражена словами президента Обами, які він сказав нещодавно в Польщі про повчальну практичність для нових демократичних держав польського досвіду у подоланні наслідків комунізму, а й докладатиме всіх зусиль для передачі такого досвіду сусідам під час головування Польщі в ЄС.
 
Сікорський також наголосив для Радіо Свобода, що Польща буде лобіювати серед її європейських партерів створення Європейського фонду для підтримки демократії, «базованої на американській моделі, котра служила нам так добре, коли ми боролися з комунізмом». Такий новий фонд сприяння, сказав Радослав Сікорський, буде служити  як «прояв нашого колективного переконання на користь демократії у наших сусідів».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект