НОВИНИ

14.06.2011 | Хорватія зможе приєднатися до ЄС у 2013
Джерело - Євроатлантика.info

ЄС може прийняти Хорватію до складу в 2013 році, повідомила комісар ЄС з юстиції Вівіан Редінг.



За словами Редінга, Єврокомісія планує рекомендувати країнам-учасницям ЄС завершити переговори про вступ Хорватії до складу групи. Рішення викликане успішної реформою хорватської законодавчої системи.


Хорватія розпочала переговори про вступ в ЄС у жовтні 2005 року. Якщо сторони домовляться про приєднання країни до союзу, Хорватія стане другою (після Словенії) державою в ЄС, що раніше входили до складу Югославії, і 28-мим його повноправним членом.


Нагадаємо, що основною перепоною на шляху Хорватії в ЄС була суперечка зі Словенією про лінію морського кордону в Піранській затоці Адріатичного моря. Хорватія наполягала на проведенні кордону по середині бухти, а Любляна побоювалася, що в такому разі для неї буде закрито вихід до відкритого моря. Свого часу конфлікт призвів до того, що Словенія заблокувала початок переговорів про вступ Хорватії в ЄС. Але у підсумку дві країни зуміли домовиться, що і розблокувало переговорний процес.


У даний момент в Євросоюзі стурбовані ситуацією з оргзлочинністю і боротьбою з корупцією в Хорватії. За словами єврочиновників, Загреб не докладає достатньо зусиль у цьому напрямку. У той же час прем'єр-міністр Хорватії Ядранка Косор запевнив ЄС, що країна позбудеться «недоторканних».


На сьогоднішній день крім Хорватії статус кандидата мають Ісландія, Македонія і Туреччина. Країни Західних Балкан - Албанія, Боснія і Герцеговина, Сербія і Чорногорія, знаходяться в списку потенційних кандидатів.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4458. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект