НОВИНИ

24.06.2011 | Обама: виведення частини військ із Афганістану є виправданим
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Президент США Барак Обама в інтерв’ю «Голосові Америки» висловив переконання в правильності свого кроку щодо Афганістану. Напередодні він оголосив про виведення з цієї країни додаткового контингенту американських військ, введеного туди кілька років тому. Це буде перший крок до повної передачі відповідальності за безпеку в Афганістані його власним силовим структурам. Це рішення вітають американські військові й союзники США, водночас у самому Афганістані є різні думки.



 
За його словами, це рішення досягне належної рівноваги сил – адже ще близько 68 тисяч американців залишатимуться в Афганістані аж до остаточного виведення, що заплановане на 2014 рік. А разом із союзниками там лишатиметься ще до 100 тисяч військових міжнародних сил.
 
Як наголосив Обама, це рішення не надто поспішне і відповідає планам поступової передачі відповідальності за безпеку, яка дасть Сполученим Штатам змогу залишитися партнером Афганістану.
 
«Ми хочемо домогтися того, щоб далі бути їхнім добрим партнером у цьому процесі, і водночас хочемо передати афганському народові послання: «Це ваша країна, і врешті відповідальність за неї буде в ваших руках», – сказав Обама.
 
Військові і союзники підтримують
 
Чільні американські військові підтримали оголошення президента. Голова Об’єднаного комітету начальників штабів адмірал Майк Муллен заявив, що таку підтримку висловили, крім нього, і командувач Центрального командування США, відповідального, зокрема, за Афганістан, генерал Джеймз Маттіс та командувач міжнародних і американських військ в Афганістані генерал Дейвід Петреус. «Нам надали слово в цьому процесі, ми вільно і без вагань висловили наші думки, і їх почули», – наголосив він.
 
Бралась до уваги й думка інших країн, підтвердив Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, вітаючи рішення президента США. «Це рішення є результатом поступу, якого ми досягли в Афганістані, і йому передували тісні консультації з країнами-союзниками у НАТО і з партнерами», – заявив він.
 
І в Великій Британії, яка є після США головним учасником міжнародних сил в Афганістані, вважають, що рішення Сполучених Штатів правильне й виправдане, сказав міністр закордонних справ Вільям Хейґ, який теж привітав оголошення Барака Обами. «Воно відповідає нашим поглядам. В Афганістані досягнений очевидний поступ, і я сам побачив його під час візиту туди цього тижня», – заявив він.
 
В Афганістані нема єдиної думки
 
Тим часом в Афганістані одностайності немає. Президент Хамід Карзай, вітаючи народ своєї країни з рішенням США, побажав афганцям, щоб вони змогли втримати безпеку у власних руках. Та в цьому впевнені не всі.
 
Наприклад, відомий афганський політик, депутат парламенту й колишній кандидат на президента Рамазан Башардост побоюється, що без США різні сили, що гуртуються навколо колишніх командирів афганських моджагедів чи й прихильні до талібів, знову почнуть ворожнечу між собою руками вірних угруповань. «Наразі в Афганістані не існує справжньої загальнонаціональної армії. Як тільки Афганістан перестане прикривати політична парасолька США, люди, вірні різноманітним лідерам – генералові Фагіму, віце-президентові Халілі, генералові Достуму, Хекматіярові, муллі Омару – почнуть громадянську війну зсередини ніби єдиної афганської армії», – застерігає політик.
 
Та Міністерство оборони Афганістану відкидає такі сумніви. «Афганська національна армія цілком готова взяти на себе відповідальність у регіоні, коли відійдуть війська США, і не допустить порожнечі. Із цього огляду нема про що турбуватися», – запевнив речник Міноборони Загер Азімі.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект