НОВИНИ

25.06.2011 | Казанський саміт по Карабаху завершився без домовленостей
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Саміт РФ, Азербайджану та Вірменії у Казані завершився без досягнення домовленостей про основні принципи врегулювання у Нагірному Карабаху. Проте сторони констатували прогрес на шляху до такої мети. Про це йдеться у в спільній заяві за підсумками зустрічі президентів РФ, Вірменії та Азербайджану Дмитра Медведєва, Сержа Саргсяна і Ільхама Алієва.


"Глави держав констатували досягнення взаєморозуміння по ряду питань, розв'язання яких сприяє створенню умов для схвалення основних принципів", - йдеться у заяві. У документі сказано, що учасники зустрічі розглянули хід роботи, що проводиться з метою узгодження проекту основних принципів.


Президенти Азербайджану та Вірменії висловили вдячність лідерам Росії, США і Франції, які є співголовами Мінської групи ОБСЄ, "за їхню постійну увагу до проблеми нагірно-карабахского врегулювання".


Казанський саміт - це дев'ята тристороння зустріч на вищому рівні з 2008 року і друга у поточному році. Попередній саміт відбувся 5 березня у Сочі.


Основні принципи розв'язання нагірно-карабахского конфлікту, відомі під назвою "Мадридських принципів", були представлені Вірменії і Азербайджану міністрами закордонних справ Франції і Росії і помічником держсекретаря США у листопаді 2007 року. У 2010 році посередники передали вірменській і азербайджанській сторонам їх оновлений варіант.


Мадридські принципи включають, зокрема, повернення Азербайджану територій навколо Нагірного Карабаху; проміжний статус для Нагірного Карабаху, що забезпечує гарантії безпеки і самоврядування; коридор, що пов'язує Вірменію з Нагірним Карабахом; визначення майбутнього остаточного правового статусу Нагірного Карабаху шляхом волевиявлення його населення, що має обов'язкову юридичну силу; право всіх внутрішніх і переміщених осіб і біженців на повернення у місця колишнього проживання; міжнародні гарантії безпеки, включаючи миротворчу операцію.


Карабахський конфлікт почався у лютому 1988 року, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабахська автономна область (НКАО) заявила про вихід з Азербайджанської РСР. У вересні 1991 року у центрі НКАО Степанакерті було оголошено про створення Нагірно-Карабахської Республіки (НКР). Офіційний Баку визнав цей акт незаконним і скасував автономію Карабаху, що існувала у радянські роки.


Збройний конфлікт, що почався вслід за цим, тривав до 12 травня 1994 року, коли набрала чинності угода про перемир'я. У результаті Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і - повністю або частково - над сім'ю прилеглими до нього районами. З 1992 року ведуться переговори щодо мирного врегулювання конфлікту у рамках Мінської групи ОБСЄ, співголовами якої є США, Росія і Франція. Азербайджан наполягає на збереженні своєї територіальної цілісності, Вірменія захищає інтереси невизнаної республіки, оскільки Карабах не є стороною переговорів.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2175. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект