НОВИНИ

07.07.2011 | Сполучені Штати – на межі дефолту
Джерело - Голос Америки

Політики у Вашингтоні мають менше місяця, щоб досягнути угоди, яка врятує Сполучені Штати від ймовірного дефолту. 2-го серпня американський уряд досягне максимально дозволеного ліміту позичання. Якщо Конгрес не збільшить ліміту, уряд не зможе більше позичати гроші і опиниться перед вибором: або зупинити фінансування деяких державних програм, або припинити виконувати зобов’язання по раніше взятих кредитах. Обидві альтернативи обернуться катастрофою для американської економіки. Втім політики не поспішають йти на компроміс.



Вперше з 1974-го року Сенат скасував власну тижневу відпустку після Дня Незалежності. Повернутися до Вашингтона сенаторів змусила крайня необхідність – загроза дефолту. З кожного долара, який витрачає уряд США 42 центи йому доводиться позичати. Такі реалії сучасної американської економіки. Через 27 днів розмір урядових запозичень досягне максимально дозволеного Конгресом рівня – 14,3 трильйона доларів. Барак Обама визнає, що його уряд опинився в борговій ямі:


«Ми витратили багато грошей, яких в нас насправді не було».


Конгрес може легко уникнути дефолту. Достатньо проголосувати за підняття боргового ліміту. Так траплялося вже не раз в історії. Втім цього разу законодавці вимагають від уряду спершу погодитись на їхні пропозиції щодо скорочень дефіциту бюджету. При цьому республіканці та демократи мають кардинально різні уявлення про те, як скорочувати дефіцит і не бажають йти на компроміс.


Барак Обама закликав законодавців не ставити долю країни в залежність від політичних амбіцій і запросив лідерів обох партій у Сенаті на переговори у Білий дім.


«Я сподіваюся, що всі залишать ультиматуми та політичну риторику за дверима і ми зробимо те, що найкраще для економіки і для нашого народу», – заявив президент.


В основі конфлікту між обома партіями – різні погляди на те, як зменшити дефіцит бюджету. Демократи підтримують президента, який хоче в першу чергу збільшити доходи бюджету, і для цього – скасувати податкові пільги для найбагатшої частини населення і корпорацій. Республіканці виступають категорично проти підняття податків.


«Вашингтон мусить почати менше витрачати. А збільшення податків – це найпростіший спосіб, в якому уряд бачить вихід з ситуації», – зазначив республіканець Мітч Макконел.


На думку Республіканської партії – скорочення дефіциту можна досягти, якщо уряд скоротить частину державних і соціальних програм і почне витрачати менше.


Білий дім частково готовий скорочувати програми і навіть знайшов, як зекономити в бюджеті майже 2 трильйони доларів. Втім без скасування податкових пільг, вважає уряд, усі інші кроки будуть недостатніми.


За останні кілька місяців, відколи почалися переговори про підняття боргового ліміту, жодна з партій не виявила бажання йти на компроміс. І часу для цього залишається все менше.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект