НОВИНИ

13.07.2011 | Євро падає через загрозу поширення боргового вірусу в єврозоні
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Загроза дедалі більшого поширення боргової кризи в єврозоні негативно вливає на спільну європейську валюту. У вівторок курс євро різко впав. Та й біржі скрізь по світі лихоманить через негативні новини з єврозони. 


Спільна європейська валюта євро на диво стабільно трималася останні тижні, поки саме розгорталися нові й нові проблеми в країнах з валютою євро. Утім, небезпека того, що боргова криза накриє не тільки таких «малюків» єврозони, як Греція, Ірландія чи Португалія, а й третю і четверту за економічним значенням Італію та Іспанію, помітно вплинула на перебіг подій.


У вівторок курс євро різко впав до найнижчої з березня цього року позначки. Спільна європейська валюта коштувала менше за 1 долар і 40 центів США. Її курс все ще залишається набагато вищим за той, що був на початку, під час запровадження євро. Експертів лякає передусім стрімкість падіння курсу. Адже з початку тижня вартість євро знизився одразу на три центи. У вівторок євро коштував подекуди сенсаційно низькі для нинішнього часу 1,3838 долара США.


«Для євро різко посилалися небезпека обвалу», - розмірковують експерти з німецького Commerzbank. Водночас, попри всі ризики інші аналітики наголошують на тому факті, що навіть нинішній, знижений курс спільної європейської валюти, залишається все ще на вищому рівні, ніж 1,25 долара США – рівень, на якому раніше євро тримався упродовж багатьох років.


Біржі нервують, виходу зі скрути поки немає


Тривожна ситуація з євро негативно впливає і на світові біржі. У вівторок розпродаж акцій на них не змогли зупинити навіть події, які зазвичай позитивно відбивалися на біржовому розвитку. У Франкфурті, Мілані, Парижі, Токіо на біржах спостерігається падіння індексів.


Негативні настрої в єврозоні посилилися минулого тижня. Почалося все з того моменту, коли рейтингова агенція Moody's різко знизила рейтинг кредитоспроможності Португалії. Далі додалися політичні проблеми в Італії. У Римі ніяк не знайдуть консенсусу щодо важливого пакету заходів заощадження державних коштів. Є припущення, що італійський міністр фінансів вже немає однозначної підтримки з боку премєра Сильвіо Берлусконі. Крім цього, настрої на фінансових ринках погіршує ще й заплановане долучення приватних фінансових інститутів до другого пакету фінансової допомоги Греції.


З цим пакетом, тим часом, немає досі так потрібної для фінансових ринків конкретики. Після довготривалого засідання  міністрів фінансів країн єврозони так і не вдалося досягти остаточного рішення в цьому питанні. Водночас міністри намагалися також не акцентувати увагу на італійських проблемах. «Ми розуміємо, що ринки дуже уважно слідкують за розвитком подій в Італії», - підсумував очільник єврогрупи Жан-Клод Юнкер. У підсумку спостерігачі зазначають, що чітких перспектив на вирішення проблем у єврозоні поки не видно. А це, своєю чергою, означає, що євро залишатиметься у скрутній ситуації.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект