НОВИНИ

27.07.2011 | США хочуть виграти від дефолту по-українськи? (світова преса)
Джерело - Українська служба "Радіо Свобода"

Впливові західні експерти наголошують на політичному характері бюджетної (переддефолтної) напруги в США. Дехто нагадує, як пережила дефолт українська влада у 90-і роки і порівнює тодішні методи розрахунків Києва з нинішніми спекуляціями довкола кризи боргів у Вашингтоні. Соціологи підрахували, що українські менеджери – одні з найпередовіших в Європі, бо вміють створювати справжню робочу атмосферу в трудових колективах.


Річард Ран, чільний дослідник із Інституту Като та директор Інституту  глобального розвитку у Вашингтоні, пише на сторінках «Вашингтон Таймз» про те, що у вирі нинішньої політичної боротьби між демократами і республіканцями довкола нової стелі державного боргу США будуть ті, хто виграє більше чи менше. Ран вважає, що адміністрація Обами сіє «неправдиву паніку» з приводу можливого неплатежу влади у серпні, бо насправді вона має всі можливості покрити основні витрати навіть в умовах відсутності нової бюджетної політики. Цей американський експерт переконаний, що ажіотаж довкола ймовірного дефолту в США розрахований на розголос у ЗМІ і уникнення від необхідності сказати правду про все це. Ран нагадує, що упродовж 90-х Україна також була в стані неплатежу і не могла виплачувати борги у повному об’ємі відповідно до міжнародних зобов’язань. Але, як зауважує американський експерт, «політичні лідери в Україні були тоді в змозі винагороджувати їхніх друзів – через платежі – і карати їхніх ворогів, не виплачуючи їм згідно із законними зобов’язаннями, це точно так і було».


Ран додає до цього, що «Вашингтон не є настільки ж зіпсутим, як була тоді Україна, але й при цьому не дуже й безгрішний» і не виключає використання можливої ситуації фінансового хаосу в США в певних політичних інтересах, насамперед влади.


Керівники компаній у Північній Європі створюють у себе в колективах позитивніший і демократичніший виробничий клімат, аніж їхні колеги на півдні континенту, в Середземномор’ї. Про це, як повідомляє «Волл Стріт Джорнал», йдеться у підсумках опитування, що його проводила менеджмент-консалтингова Hay Group. Дослідження охопило приблизно 70 тисяч працівників, котрі оцінювали роботу понад 14 тисяч менеджерів у 27 європейських країнах. Це дослідження робить виклик традиційному дотепер сприйняттю нібито невимушених середземноморських менеджерів і твердих північноєвропейських роботодавців. В опитуванні Hay Group з січня 2009 до березня 2011 ставилися питання про стан напруженості в робочих колективах, про рівень гнучкості менеджменту, його вміння витворювати сприятливий клімат та високу виконавчу атмосферу в компаніях. Речники Hay Group кажуть, що «у Північній Європі лідери створюють тепліший, позитивніший клімат, котрий заохочує людей до активності більше, аніж це є в південній Європі».


Згідно з опитуванням Hay Group, «55 відсотків менеджерів у Росії і Україні створюють «активну виконавчу» чи «збуджуючу» атмосферу в середовищі їхніх працівників». Приблизно стільки ж менеджерів у скандинавських країнах також досягають подібних результатів, у той час як їхні німецькі, швейцарські чи австрійські колеги також високо творчі, десь на рівні 50 відсотків. А вже на півдні Європи виробнича атмосфера холодніша, приблизно 70 відсотків менеджерів в Італії (це найбільше серед європейців) витворюють «клімат демотивації». У Франції, Іспанії понад 60 відсотків менеджерів також не в змозі витворити позитивний «робочий клімат».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект