НОВИНИ

04.08.2011 | Експерти: В Італії дефолт дуже ймовірний, а Іспанія може його уникнути
За матеріалами - ВВС

Італія, обтяжена великими боргами, найімовірніше, оголосить дефолт, тоді як Іспанія ще може його уникнути - прогнозують експерти британського аналітичного Центру досліджень економіки й бізнесу.



Експерти: В Італії дефолт дуже ймовірний, а Іспанія може його уникнути Навіть оптимістичний сценарій росту італійської економіки не підтверджує заяв Сільвіо Берлусконі про платоспроможність банків
Reuters





 












Економісти центру змоделювали оптимістичний і песимістичний сценарії для обох країн, виходячи з фінансово-економічних параметрів та ситуації на міжнародних фінансових ринках.


Вони з'ясували, що Італія уникне дефолту лише за умови великого стрибка в зростанні ВВП. Але Іспанія, стверджує британський аналітичний центр, "має реальний шанс не допустити дефолту".


Хоча Італія спромоглася затвердити цілу низку жорстких бюджетів і планує до 2014 року взагалі позбутися дефіциту державного бюджету, італійська економіка потребує великого стимулу для того, щоби рости швидшими темпами.


У першому кварталі 2011 року ВВП Італії зріс усього на 0,1%. За прогнозами, в майбутньому темпи приросту залишатимуться низькими.


Прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі в середу виступив зі зверненням до парламенту, у якому заявив, що італійська економіка "міцна", а італійські банки "платоспроможні".


Однак багато економістів вважають, що третю за розмірами економіку зони євро може охопити боргова криза.


Центр досліджень економіки і бізнесу оприлюднив прогноз, згідно з яким до 2017 року державний борг Італії зросте із нинішніх 128% обсягу ВВП до 150%, якщо країна позичатиме гроші на міжнародних ринках за вищими ставками, ніж нинішні 6%, а економіка не зростатиме.


Даг Маквільямс, директор Центру досліджень економіки і бізнесу, сказав, що "навіть якщо вартість запозичень повернеться до рівня 4%, темпи економічного розвитку настільки анемічні, що співвідношення боргу до обсягів ВВП залишатиметься на рівні 123% навіть 2018 року".


Умови в Іспанії кращі, тому що обсяг державного боргу в цій країні менший, стверджує Маквільямс. Навіть в умовах найгіршого сценарію, співвідношення боргу до обсягів ВВП для Мадрида не перевищить 75%, каже він: "Існує реальний шанс, що Іспанія уникне дефолту і реструктуризації державного боргу, якщо тільки вона не постраждає від ефекту доміно".


Найбільш реалістичною, каже директор Центру, є ситуація, за якої "Італія не мине дефолту, але Іспанія зможе його уникнути".


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект