НОВИНИ

16.08.2011 | Обама іде шяхом Ющенка – підтримка впала нижче 40 відсотків
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Долі президентів США та України складно порівнювати, але деякі паралелі впадають в око. Як 2004 року в Україні, так і 2008 в США на виборах президента, країни були розколоті на два непримиренних табори, а самі кандидати - Віктор Ющенко та Барак Обама - сприймалися як «рятівники націй». Коли існують такі завищені очікування, розчарування неминуче, кажуть соціологи. Підтримка Ющенка до кінця його терміну впала до позначки менше десяти відсотків. Барак Обама поки що далекий від цього, але його популярність теж опустилася до рекордного рівня.


39 відсотків американців вважають дії Обами правильними. Натомість 54 відсотки переконані в зворотному. Це дані опитування Інституту ім. Геллапа, які було оприлюднено в неділю, 14 серпня. Стрімке падіння рейтингу Обами сталося після того, як президент-демократ пішов на суттєві поступки своїм опонентам республіканцям з метою відвернення дефолту США. Крім того, недавно на тлі очікуваного застою в американській економіці агентство S & P знизило кредитний рейтинг Сполучених Штатів. Пік популярності Обами цього року був у травні - по тому, як американські спецслужби застрелили в Пакистані Усаму бен Ладена, якого на Заході називають лідером терористів мережі «Аль-Каїда». Тоді дії Обами підтримували 53 відсотки опитаних американців.


Консерватори шикуються


Тим часом, опозиційні республіканці почали підготовку своїх кандидатів до президентських виборів, що заплановані на осінь 2012 року. Про намір позмагатися за крісло в Білому домі минулими вихідними заявив губернатор штату Техас Рік Перрі. 2000 року він, перемігши на виборах, перебрав цю посаду від Джорджа Буша, який тоді став президентом. Експерти вважають, що в Перрі непогані шанси увійти в трійку найбільш вірогідних кандидатів від республіканців.


Також на вихідних у штаті Айова перегони влаштували між собою інші ймовірні кандидати від республіканців. За результатами неофіційного голосування, перемогла ультраконсервативна конгресвумен Мішель Бекмен, що здобула популярності завдяки громадському руху Tea Party. Цей рух виступає за обмеження ролі держави та консервативні цінності. Лідер опитувань серед імовірних республіканських кандидатів Міт Ромні не брав участі в неформальних перегонах в Айові. Кандидат у віце-президенти на минулих виборах, Сара Пейлін, поки не сказала, чи має вона намір позмагатися за право бути суперником Обами цього разу.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект