НОВИНИ

17.08.2011 | Франція, слідом за Іспанією, обмежила доступ румунів на свій ринок праці
Джерело - Євроатлантика

Румунські будівельники і фахівці в галузі інформатики більше не зможуть заробляти у Франції. Слідом за Іспанією, уряд цієї країни також ввів обмеження на доступ на французькі ринки праці іммігрантів - представників згаданих професій.



 


Раніше такі ж обмеження для румунських громадян ввели Австрія, Бельгія, Німеччина, Велика Британія. Відповідно до Договору про входження Румунії в ЄС, країні надано так званий перехідний період, упродовж якого відбудеться поступова лібералізація доступу румунських робітників на ринки праці всіх держав ЄС. Таким чином, румуни зможуть працевлаштуватися у будь-якій країні Європи без усіляких обмежень тільки після 2014 року.


 


Європейська комісія минулого четверга на прохання уряду Іспанії дозволила ввести тимчасові обмеження щодо вільного допуску румунських громадян на іспанський ринок праці. Відповідне рішення діятиме до 31 грудня 2012 року. Як пояснюється, значний притік румунських працівників до Іспанії призвів до ускладнення соціальної ситуації в державі, де на тлі важкої фінансово-економічної ситуації рівень безробіття є найвищим у ЄС - більше 20%. "Подальше збільшення румунських резидентів в Іспанії на тлі високого рівня безробіття ставить під загрозу спроможність держави прийняти нових працівників", - йдеться у заяві Єврокомісії.


 


Водночас запроваджені тимчасові обмеження, які повинні набути чинності після схвалення Радою ЄС, не стосуватимуться румунських громадян, які вже працевлаштовані в Іспанії.


 


Рішення Єврокомісії про введення тимчасових обмежень для доступу румунських громадян на ринки праці Іспанії спрямовані проти принципів будівництва загального європейського дому. Про це написав у своєму персональному Інтернет-блозі віце-голова румунського Сенату, почесний голова Національного союзу за прогрес Румунії Крістіан Діаконеску. "Єврокомісія, виступивши проти європейських (румунських) громадян, що працюють в Іспанії, порушила тим самим і Маастрихтські угоди про створення Євросоюзу", - вважає сенатор. "У нинішній економічній ситуації, коли країни ЄС намагаються об'єднаними зусиллями вирішувати економічні труднощі, це рішення не піддається поясненню", - додав також К. Діаконеску.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект