НОВИНИ

18.08.2011 | Die Welt: «Кінець любовного шлюбу між Москвою і Києвом
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У статті "Україна поставила Брюссель перед дилемою" впливове ділове видання Fіnancіal Tіmes з Лондона наголошує на тому, що Євросоюз постав перед нелегким вибором між бажанням сприяти європейському шляхові розвитку України та неможливістю заплющувати очі на відступи від демократичних принципів.


"Президент Віктор Янукович максимально наблизив свою країну до укладання угод про зону вільної торгівлі та асоціацію з Брюсселем. Остаточне ухвалення цих угод, які можуть назавжди послабити надії Росії на повернення України в орбіту своїх інтересів, заплановане на кінець цього або початок 2012-го року. Але адміністрація Януковича, розтоптуючи цінності ЄС, ускладнила шлях Брюсселя до зміцнення відносин. Європейські посадовці висловлювали побоювання, що в Україні відбувся відхід від демократичних завоювань та переслідування політичних опонентів, включаючи екс-прем’єра Юлію Тимошенко. Брюссель, утім, не наважується ізолювати Януковича, втрачаючи шанс вивести Україну на європейський шлях. Росія ж цього року посилила тиск з метою залучити свого сусіда до Митного союзу з іншими пострадянськими державами, обіцяючи знижки на природній газ, необхідний українській економіці. (...) Це розкололо чиновників ЄС у тому, як бути далі. Одні вважають, що треба якомога швидше підписувати угоду про зону вільної торгівлі із Україною, бо це надасть більше можливостей впливати на політику Києва. Інші переконані: лише перспектива тіснішої інтеграції із ЄС залишається стримуючим фактором для керівництва України. Який би шлях тут не обрав ЄС, це створить прецедент для інших країн у регіоні", - переконана Financial Times.


На завершення газета наводить міркування голови київського філіалу німецького фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге. "Який сигнал це подає, якщо до нового формату співпраці залучати країну з одним з найгірших у світі бізнес-кліматом, корупцією, суттєвими проблемами з демократією та верховенством права та ще й переслідуванням колишніх урядовців? Який сигнал це надсилає Північній Африці або Білорусі", - запитує Ланге.


 


Німецька Dіe Welt у своїй статті "Кінець любовного шлюбу між Москвою та Києвом" розмірковує над тим, яким інтеграційним шляхом рухатиметься Україна далі. Оглядачі видання зазначають, що сподівання Кремля на Януковича як на цілком проросійського політика не виправдалися. Тож, Москва застосовує всі важелі свого політичного тиску, аби домогтися від Києва бажаних результатів.


"Розбіжності величезні. Варто відзначити, що нова владна команда, приязна до Росії, котра походить з російськомовного Сходу України, поставила собі за мету вигідне зближення з ЄС. Обидві сторони знають, що вже на наступному етапі буде досягнуто точки невороття: або Митний союз, або зона вільної торгівлі з ЄС. Одночасно і те, й інше - неможливе. Ставки ж тут дуже високі. Росія хоче розбудувати "систему держав-васалів з покірними політиками" у своєму регіоні, каже колишній радник, а тепер критик Путіна, економіст Андрій Ілларіонов. Москва інвестувала гігантські ресурси, в тому числі й розвідувальні, аби посилити свій вплив. Але основний конфлікт залишається в силі: уряд у Києві, який більшість населення заохочує рухатися до ЄС, та керівництво у Москві, котре бажає на свою користь зберегти статус-кво у Східній Європі. Тепер або ніколи, як сказав сам Путін. Яким шляхом усе піде далі, покажуть уже наступні місяці", - прогнозує Dіe Welt.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект