НОВИНИ

26.08.2011 | Пентагон: Китай нарощує свій ядерний арсенал
За матеріалами - Korespondent

Китай збільшує свій ядерний арсенал за рахунок нових ракет мобільного базування з боєголовками, ховаючи їх у підземних бункерах.


Про це йдеться в щорічній доповіді міністерства оборони США, присвяченій військовій могутності КНР.


Як наголошується в документі, який наводить газета Washington Times, Китай, імовірно, володіє 75 ядерними ракетами дальнього радіусу дії, у тому числі міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР) DF-31 і DF-31A. Також на озброєнні китайської армії є 120 ракет середньої і проміжної дальності.


За даними укладачів доповіді, Китай "кількісно і якісно вдосконалює свої стратегічні ракетні сили". "Ймовірно, Пекін буде продовжувати вкладати значні ресурси для підтримки обмежених ядерних сил ... для гарантій того, що Народно-визвольна армія Китаю зможе завдати у відповідь ядерний удар", - цитує документ Washington Times.


Як зазначає видання, вперше в такому документі стверджується, що Китай розробляє, ймовірно, третю дорожньо-мобільну МБР, здатну нести розщеплювану боєголовку з елементами, що вражають цілі незалежно один від одного.


Також в доповіді містяться нові деталі того, які зусилля докладаються КНР для розвитку протиракетної оборони. Зазначається, що Китай проводить випробування ракет-перехоплювачів як частин системи ПРО.


За оцінками Пентагону, Китай побудував також свій перший підводний човен класу Цзінь, оснащений балістичними ракетами JL-2, які перебувають у випробувальній стадії.


На думку американських експертів, Китай створив на півночі сполучені тунелями підземні споруди, в яких зберігаються ракети і ядерні боєголовки, а також командний бункер, укріплений на випадок ядерного удару.


Washington Times наводить слова військового експерта з Китаю Річарда Фішера про те, що Пекін не розкриває своїх ракетних планів, тому "зараз просто не час розглядати подальші скорочення ядерних сил, що збирається робити адміністрація (президента США Барака) Обами".


Уперше в доповіді Пентагону йдеться про те, що Китай розробляє "парасольку" ПРО за допомогою невибухових високошвидкісних перехоплювачів, які можуть збивати ракети та інші літальні засоби на висоті до 80 кілометрів. Також наводяться відомості про те, що Китай продовжує розробки протисупутникової зброї, яку вперше було випробувано в 2007 році.


Нагадаємо, китайський оборонний бюджет на 2011 рік перевищив 600 мільярдів юанів (більш як 90 мільярдів доларів), що на 12,7% більше в порівнянні з національними військовими витратами минулого року.


Раніше міністр оборони Китаю заявив, що його країна готова до участі у військовому конфлікті "в усіх напрямках". При цьому офіційний Пекін неодноразово заявляв, що Китай ніколи не прагнутиме до гегемонії і не стане вдаватися у відносинах з іншими країнами до військової експансії або до гонки озброєнь.


 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7340. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект